GündemManşet

Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne şok! Davutoğlu talimat verdi, Sarıyer Havantepe’deki “o” yıkım hakkında savcılık soruşturma başlattı!

kazim-ersoz-havantepe (8)

_ayracİstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Boğaziçi İmar Müdürlüğü yöneticileri hakkında Sarıyer Havantepe’de engelli Kazım Ersöz’ün evinin yıkımı sırasında yaşanan olaylar nedeniyle soruşturma başlattı. Başbakanlık talimatıyla başlatılan soruşturma kapsamında savcılık, önümüzdeki günlerde Boğaziçi İmar Müdürlüğü çalışanlarının ifadesine başvuracak.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Yeni Mahalle’ye bağlı Havantepe’de 1 Kasım seçimlerinden sadece bir gün sonra başlatılan yazışmalar sonucunda 5 Kasım tarihinde olaylı bir yıkım gerçekleştirilmişti. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün sahibi olduğu arazideki yaklaşık 50 ev için alınan yıkım kararı üzerine Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri, mahalle sakinlerinden engelli Kazım Ersöz’ün evini yıkmıştı. Tekerlekli sandalyeye mahkum Kazım Ersöz, yıkım sırasında iddiaya göre Zabıtalar’la arbede yaşamış ve ailenin iddiasına göre de darp edilmişti. Evi yıkılan ve sokağa atılan engelli Ersöz’e gerek engellilerden gerekse siyasilerden destek gelmişti. Yaşanan yıkım olayından sonra enkaz başında bir süre çadır kuran ve burada yaşamaya başlayan Ersöz, daha sonra kiraya taşınmıştı.

BAŞBAKANLIK TALİMAT VERDİ, SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

kazım-ersoz-belge5

İşte ilk kez SARİYERGAZETESİ.COM’un duyurduğu ve kamuoyunda büyük ses getiren yıkımdan sonra Başbakanlık da olayın takipçisi oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Havantepe’de yaşanan ve kamu vicdanında rahatsızlık yaratan yıkım konusunda inceleme başlatılması için talimat verdiği öğrenildi.

KAZIM ERSÖZ MÜŞTEKİ SIFATIYLA İFADE VERDİ

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, yaşanan yıkım olayıyla ilgili soruşturma başlattı. Başlatılan soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde Çağlayan Adliyesi’ne çağrılan engelli Kazım Ersöz müşteki yani şikayetçi sıfatıyla savcıya ifade verdi. Yıkım nedeniyle yaşadığı mağduriyeti anlatan Ersöz, Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nde görevli bazı kişilerin isimlerini vererek şikayetçi oldu. Ersöz, tebliğat yapılmadan yapılan yıkım nedeniyle maddi ve manevi büyük zarar gördüğünü ifade etti.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı’nın önümüzdeki günlerde Boğaziçi İmar Müdürlüğü çalışanlarını ifadeye çağıracağı öğrenildi.

 

kazim-ersoz101

didem-engin-havantepe3-1 engelli-kazim-ersoz1-743x400

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir