GündemManşet

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’dan Sarıyer’e önemli mesajlar!

ali-yazici4

***

Büyükdere’nin genç ve başarılı muhtarı Ali Yazıcı, Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Muhtar Yazıcı; “Benim için en iyi makam Büyükdere Muhtarlığı’dır. Benim gelebileceğim en büyük makam burası, bundan daha büyük makam ve mevki istemem diye konuştu.

***

ali-yazici-muhtar1 (3)

BAŞAK KILAVUZ/ SARIYER GAZETESİ

Mahallede gördüğünüz eksiklikler nelerdir ve eksiklikleri gidermeye yönelik ne tür çalışmalar yaptınız?

En büyük sorunlarımızdan biri olmayan merdivenler veya bozuk olan onarılması gereken merdivenlerdi. Bu sorunu Sarıyer Belediyesi’ne ilettik. Birlikte bu sorunu giderdik. İnsanlar için tehlike barındıran yükseklikler vardı. Oralara da demir korkuluklar, istinat duvarları yaptık. İki çocuk parkı vardı onarılıp düzenlenmesi gerekiyordu. Birini düzenledik şuan diğerini de düzenliyoruz. Bozuk olan asfaltları da bildirdik. Havalar soğuk olduğu için geçici yamalar yapıldı ancak tekrardan onarım yapacağız.

Sizin döneminizde yapılan yenilikler nelerdir?

Öncelikle belirteyim ki muhtarlığa ayrılan bir bütçe yok. Biz sorunları Sarıyer Belediyesi’ne, Elektrik İdaresi’ne ya da ilgili kurumlar her neyse iletiyoruz. Onlar da gerekeni yapıyorlar. Yani biz aracı oluyoruz onların büyük emeğini göz ardı edemeyiz.

Mahalle halkının beklentilerini karşılayabiliyor musunuz?

Bazen sorunları biz dışarda gezerek öğrenmeye çalışıyoruz bazen de sorunu olan mahalleliler bize ulaşıyorlar. Biz gereken kurumlara iletiyoruz ama hemen ilgilendikleri de oluyor beklemede olanlar da var.

Sarıyer Belediyesi ile ilişkileriniz nasıl sizin beklentilerinizi yeterince karşılayabiliyor mu?

ali-yazici-muhtar1 (4)

Geçenlerde bir açılışta da bahsi geçti. Belediye Başkanımız Şükrü Genç bizim abimiz gibi demiştim. Sarıyer’in tüm sorunlarını dinliyor, bir abi gibi yaklaşıyor. Görevinin bilincinde ve bu görevin hizmet kapısı olduğunun farkında. Kısacası diyaloğumuz çok iyi diyebilirim. Ayrıca muhtarlığımızın yer sorununu çözdüğü için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.

Sosyal yardımlaşma konusunda verdiğiniz hizmetler nelerdir?

Çocuklar için yaptığımız çalışmalar oldu. Mesela bazı okul müdürleri ile görüşüp çocuklar için oyuncaklar, hikaye kitapları temin ettik. Hüsnü Başer bunlardan biri. Bir de dondurma kampanyamız olmuştu. Bir dondurma fabrikası ile anlaşıp karne alan çocuklara 1200 tane dondurma dağıttık. Hüsnü Başer ile Orman Müdürlüğüne gidip çocuklara orman sevgisini aşılamak adına, çocuklarla fidan dikimi çalışması yaptık. Fidanların olduğu tırda çocuklara şapka kalem kitap dağıtıldı. Çok güzel bir etkinlik oldu.

‘’Hizmetlerimiz devam edecek’’

Yoldan geçen insanlar da bize katıldılar. Yaklaşık 2500 fidan dikildi. Başka bir faaliyetimiz de tekerlekli sandalye kampanyamızdı. Göreve başladığımız günden beri 17 tekerlekli sandalye temin edip ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Kışın kar yağdığında belki bir vatandaşımızın bize ihtiyacı olur diye çalışma arkadaşlarımla birlikte 3 gün muhtarlıkta sabahladık. Burada lüks sitelerde yaşayan vatandaşlarımıza mektup gönderdim. Onlardan kullanmadıkları temiz eşyalarını talep edip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağımızı belirttim. Onlar da gereken desteği sağladılar. Ayrıca 15 gün önce bir çalışma başlattık. Çok güzel tepkiler aldık. Her ay 15 öğrencimizin aylık akbilini dolduruyoruz. Bu hizmetlerimiz bitmeyecek. Bazı şirketlerden yorgun eskimiş bilgisayarlarını talep ettik. Onları onaracağız ihtiyacı olan ailelere vereceğiz.

Muhtarlığın en zor ve en güzel tarafları nelerdir?

Ailenize ayırmanız gereken vakti yeri geldiğinde görevinize ayırmak zorunda kalırsınız bu zor olan tarafıdır. İnsanların sevgisini kazanmak, onların ihtiyaçlarına yardımcı olabilmek sorunlarını bizimle paylaşmaları bize mutluluk veriyor.

Gelecek seçimlerde adaylığınızı koymayı düşünüyor musunuz?

ali-yazici-muhtar1 (1)

Büyükdere halkı beni bu göreve layık gördüğü sürece devam etmek istiyorum. Ancak siyasete girme niyetim asla yok. Gazeteniz aracılığıyla herkese duyuruyorum. Benim muhtarlığı kullanarak bir yerlere gelme niyetim asla yok.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Biz kesinlikle hiçbir insana ayrım yapmadık yapmayacağız. Siyasi görüşü, etnik kökeni, mezhebi hiçbir şekilde ayrım gözetmeksizin hepsine eşit davranıyoruz. Yalnızca bizi sevenleri değil, bizi sevmeyenleri de sahipleniyoruz ve insanlar sadece yardıma ihtiyacı olduğunda değil onların mutlu günlerini de paylaşıyoruz. Burası hizmet kapısıdır biz de hizmet elçileriyiz. Bana kendimi ifade etme fırsatı veren hiçbir menfaat beklemeyen Sarıyer Gazetesi’ne teşekkür ediyorum.

ali-yazici-muhtar1 (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir