GündemManşet

Büyükşehir’de taşeron çalışan tam 535 işçi “sözleşmeli” yapıldı!

topbas

***

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesinden hemen sonra Aralık 2013’te belediyede çalışan taşeron işçilere verdiği sözü tuttu. Topbaş’ın talimatıyla 395 zabıta ve 140 itfaiye personeli sözleşmeli çalışan statüsüne alındı. Böylece 535 personel daha iyi şartlarda çalışmaya ve daha fazla maaş almaya hak kazanmış oldu.

***

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla belediyede çalışan toplam 535 taşeron işçi sözleşmeli çalışan kadrosuna alındı. 6 Aralık 2013 tarihinde bir kez daha Büyükşehir’e başkan adayı gösterilmesinden sonra kendisini büyük bir coşkuyla karşılayan belediye çalışanlarına sözleşme sözü veren Topbaş, nihayet bu sözünü yerine getirdi.

MAAŞLARI VE SOSYAL HAKLARI DAHA FAZLA OLACAK

Belediyede yapılan hizmet alımı ihalesi kapsamında çalışan 535 taşeron işçi sözleşme sevinci yaşadı. Taşeron 395 zabıta ve 140 itfaiye çalışanı sözleşmeli oldu. 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49 uncu maddesi hükümlerine göre tam zamanlı sözleşmeli personel olarak atamaları yapılan çalışanlar, bundan böyle aracı şirket olmadan çalışacaklar. Doğrudan Büyükşehir Belediyesi çalışanı kadrosuna alınan işçiler hem daha çok maaş alacak hem de daha fazla sosyal haklardan yararlanacak.

topbas-vapur111-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir