GündemManşet

Çarşamba Pazarı’nda her hafta 15-20 hırsızlık vakası yaşanıyor!

carsamba-pazari1

***

Sarıyer’de vatandaşları canından bezdiren hırsızlık vakaları sadece ev yada işyerlerinde yaşanmıyor. İlçe genelindeki pazarlarda da çok sayıda hırsızlık olayları yaşanıyor. Sarıyer Gazetesi‘ne ulaşan bilgilere göre Sarıyer Merkez’deki Çarşamba pazarında her hafta yaklaşık 15-20 hırsızlık vakası yaşanıyor. Semt pazarının dağılmasından sonra akşam üzeri çöp bidonlarından çok sayıda içi boşaltılmış cüzdan ve vatandaşlara ait kimlikler çıkarılıyor.

***

bekirbatu-sariyergazetesi

ÇÖP BİDONLARINDAN ÇOK SAYIDA KİMLİK ÇIKIYOR

Sarıyer’in en gözde pazarlarından Merkez’deki Çarşamba pazarında hırsızlar cirit atıyor. Pazarda yaşanan hırsızlık vakalarının ne denli çok olduğu, akşam saatlerinde bölgedeki çöpleri toplamaya gelen Sarıyer Belediyesi’ne bağlı temizlik işçileri tarafından görülüyor. Pazar’ın dağılmasından sonra özellikle Maden Yolu üzerindeki çöp bidonlarında çok sayıda içi boşaltılmış cüzdan ve kimliklere rastlanıyor. Sarıyer Belediyesi’nin çöp kamyonlarında çalışan bazı temizlik işçilerinin ifadelerine göre “Her Çarşamba pazar bitiminden sonra bölgedeki çöp bidonlarından ortalama 15-20 kimlik çıkarılıyor.”

YETKİLİLER VE VATANDAŞLAR MUTLAKA ÖNLEM ALSIN

Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre Sarıyer Merkez’de kurulan pazarda yaşanan hırsızlık olaylarının pek çok mağduru ise soyulduklarından haberdar bile olmuyor. Zira bu kişiler cüzdanlarını düşürdüklerini yada kaybettiklerini sanarak sadece kimlik yenileme işlemine başvuruyor. Hırsızların çok profesyonel oldukları ve bu yüzden gerçek mağdur sayısının çok fazla olabileceğine dikkat çeken kaynaklar; “Sarıyer polisi bu konuda gerekli önlemleri almalı. Vatandaşlarımız da çok dikkatli olmalı ve hırsızların tuzağına düşmemeli” diye uyarıyor.

sariyerpazar15

ÖZEL HABER /SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir