GündemManşet

CHP’nin sevilen isimlerinden Nihan Sabaz, Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığını açıkladı!

9d6174cd-96d3-4fae-8446-caec10325319

CHP Sarıyer’de Gençlik Kolu Başkanlığı’na 12 yıldan sonra ilk defa bir kadın aday oldu. Nihan Sabaz adaylığını, CHP Sarıyer İlçe Kongresi sonrası yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu.

Nihan Sabaz basın açıklamasında şunları söyledi; “Bizler Atamızın en büyük mirası Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak için bu yola çıktık. Onu başarıya taşımak için, ülkenin her yerinde demokrasi, huzur ve sevgi yeşertmek için göreve hazırız. Atamızın “Geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir”sözünden aldığımız sorumlulukla partimizin genç kadınları ile göreve hazırız ve artık yurdumuz da çiçekler açsın istiyoruz. Bizler genç olmayı, özgür birey olmayı, vatanımız için dimdik ayakta durmayı atalarımızdan öğrendik ve bu öğrendiklerimizi bizden sonraki nesillere aktarmak için göreve hazırız.

Biz hem ekmek parası için saatlerce çalışan hem de ülkesi için uykusuz kalan genç kadınlarız. İstediğimiz tek şey Misak-ı Milli sınırları içinde bütün ve mutlu yaşamak. Devir bireysel hırslarımıza ve çıkarlarımıza kapılma,  bunlar için savaşma devri değildir. Devir vatan için çalışma devridir. Devir macera peşinde koşma devri değil , devir tutarlı ve dimdik durma devridir.Yapmamız gereken ise çok basittir.

Birlik olacağız…  Dirlik sağlayacağız… Sevgi dağıtacağız… Umut aşılayacağız…

İşte bu sorumlulukla CHP Sarıyer Gençlik Örgütü Başkanlığına adayım.

Nihan Sabaz kimdir?

1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eski bir Sarıyerli ailenin kızı olan Sabaz, Sarıyer Merkez’de yaşıyor. Öğrenimini sırasıyla Sarıyer İlköğretim, Tuncay Artun İMKB Orta Okulu, Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde Ön Lisans, İşletme Bölümünde Lisansını tamamladı. 5 yıl boyunca özel bir eğitim, seminer ve organizasyon firmasında çalıştı. Çeşitli outdoor eğitimlerde ekip ve takım olma konularında eğitmenlik gerçekleştirdi.

Son bir yılı aşkın süredir Sarıyer Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Etkinlik Biriminde Etkinlik sorumlusu olarak çalışıyor. Küçük yaşlarda CHP içerisindeki çalışmalara ufak ufak dahil olan Sabaz, 2011 yılında Gençlik Kolu Başkanlığı yapan Uğurhan Atma döneminde resmi üyeliğini gerçekleştirdi.

Sarıyer Gençlik Örgütü’nde Gökhan Bayram’ın gençlik kolu başkanlığı dönemi ile yönetime girip 2014yılına kadar partide Bilişimden sorumlu başkan yardımcılığı, Eylem ve Etkinlikten sorumlu başkanyarımcılığı, Örgütlenmeden Sorumlu Başkan yardımcılığı ve pek çok görevi üstlendi.

2014 yerel seçimlerinde Meclis Üyeliği için Sarıyer’de yapılan temayül yoklamasında 961 oy alarak 10.sıraya yerleşti. Listede ise 27. sırada meclis üyesi adayı olarak seçime girdi.

Cumhuriyet Halk Partisinde kendisine verilen her görevleri yerine getirmek için gece gündüz çalışmaktan çekinmeyen Sabaz, 13 Aralık Pazar günü saat 10:00’da Büyükdere Bosfor Restaurantta gerçekleşecek Gençlik Kongresi Seçiminde Gençlik Kolu Başkanlığına aday.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir