GündemManşet

CHP İlçe Başkan Adayı Ali İhsan Özdemir basın toplantısı düzenledi!

Ali İhsan Özdemir (3)_ayracCHP Sarıyer İlçe Başkanlığı seçimine kısa bir süre kala başkan adaylarından Ali İhsan Özdemir, Büyükdere Fuat Paşa Otel’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya seçim sürecinde adaylığı konuşulan Adnan Ayber ve Ali Sönmez de katılarak Özdemir’e desteklerini açıkladı.  

_ayrac

MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

CHP’de, 6 Aralık’ta yapılacak İlçe Başkanlığı yarışına sayılı günler kala adaylardan Ali İhsan Özdemir bir basın toplantısı düzenledi. Büyükdere’deki Fuat Paşa Otel’de yapılan basın toplantısına adaylığı konuşulan isimlerden Adnan Ayber, Cengiz Çelebi, Ali Sönmez de katıldı. Bu isimler yarışta Ali İhsan Özdemir’in yanında olacaklarının mesajını verdiler. 

ADNAN AYBER; “ADAY TEKE İNMELİYDİ”

Ali İhsan Özdemir Basın (1)

Toplantıda ilk sözü alan Eski Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber oldu. Ayber şunları kaydetti; “Çıkış noktamda şunu söylemiştim. Ben aday olmam Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday olunmaz eğer örgüt görev verirse ben bunu bir emir kabul eder, burada örnek bir ilçe başkanlığı yapmayı kendime görev bilirim dedim. Öncelikle örgütün görev vermesi çok önemliydi benim için aynı düşüncede Ali Sönmez, Ali İhsan Özdemir’le de bu sürüce böyle paylaştık. Bir şeyi daha paylaştık Sarıyer’de aday sayısı teke inmeliydi. Mevcut olan ilçe başkanının ve adayın karşısında tek bir adayla gitmeliyiz, üçümüz çok konuştuk. Sarıyer kamuoyunda bu konu pek çok kez tartışıldı. Birimizin fedakarlık yapması gerekir şeklinde anlaştık dün akşam fedakarlık yapma görevini ben ve Ali Sönmez üzerimize aldık. Bize göre yaşı daha genç olan Ali İhsan Özdemir’in Sarıyer’de Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nı oluşturacağı yönetimle birlikte başarıyla temsil edeceğini ve bu bayrağı bizden sonraki gençlere onurla teslim edeceği kanaatine vardık. Arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede Ali Sönmez ve Adnan Ayber olarak Ali ihsan Özdemir’in ilçe başkanlığı yarışında kendisine destek verme kararı aldık. Bugün bu toplantıyı bu açıklamayı yapmak için düzenledik. Bu ilçe başkanlığının parti içi bir yarış olduğunu herkes çok iyi bilmeli. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan yaraşan terbiye ile ahlaklı bir yarış olmalı kimse kimseyi kırmamalıdır. Bu aile içi bir yarıştır buradan şuanda ki görüntüden eminim ki bütün Sarıyer’de herkes hoşnut olacaktır. Bu bir örnek davranış olmalıdır ve ben yol arkadaşıma başarılar diliyorum.”

PARTİM İÇİN HER ZAMAN FEDAKARLIK YAPTIM

Ali İhsan Özdemir Basın (2)

Adnan Ayber’in ardından sözü alan Ali Sönmez şöyle konuştu; “Burada önemli bir gündemle toplandık, uzun süreden beri Sarıyer’de ilçe kongre süreci sürekli konuşuluyordu, bu süreçte delegasyon bundan on gün önce bütün mahallelerde tamamlandı. Takdir edersiniz ki çok kısa bir takvim işliyor, olağan üstü şartlardan geçiyoruz hem parti içinde hem parti dışında Kasım’da yaşamış olduğumuz seçimlerden sonra döndük parti içindeki yapılanmaya bu kongreler bizim geleceğimizi belirleyecek kongre süreçleridir. Sarıyer’de 6 Aralık’ta düzenlenecek kongreyi ben çok önemsiyorum bütün mahallelerdeki birçok arkadaşlarımızla konuştum tartıştım müzakere ettim. Partimizin ileriye gitmesi için gerekli yerlerde gerekli fedakarlığı yaptım bugünde yapmaya hazırım. Yoğun bir şekilde aday olmam istendi aday olan arkadaşlarımız vardı. Tabana şunu söyledik birçok isim olacaktır. Bu parti içi demokrasinin gereklerindendir. Tabanın talebi birlikti ve bu birlikten ortaya çıkan şey bir tane yol arkadaşımızı öne alıp bizde kol kola onu destekleyerek Sarıyer ilçe başkanı yapmak için harekete geçtik.

ÇELEBİ; “BUNU TABANA YAYMALIYIZ!”

Ali İhsan Özdemir Basın (3)

Kısa bir konuşma yapan CHP Meclis Üyesi Sevim Çelebi’nin eşi Cengiz Çelebi ise şunları söyledi; “Burada hiç kimsenin bir kompleksi yok burada kimse ben diye ortaya çıkmadı, biz diye ortaya çıktı. Sarıyer’de birlik beraberlik oluşturmak için ortaya çıktı. Dolayısı ile bu kadar arkadaş birleşti ve bir tek arkadaşımızı lider olarak seçtik ve onu ilçe başkanı adayı olarak gösterdik. Dolayısı ile biz bunu tabana yayabilirsek ve tabandaki herkese ben değil biz anlayışını aşılayabilirsek Ali İhsan arkadaşımız bu seçimi kazanacaktır, mutlaka ama kazanan aslında taban ve CHP olacaktır.”

ALİ İHSAN ÖZDEMİR; “2019 İÇİN KAFA YORUYORUZ”

Ali İhsan Özdemir (3)

Toplantıda en son sözü ise CHP İlçe Başkan adayı Ali İhsan Özdemir aldı. Özdemir şunları kaydetti: “Sayın Adnan Ayber, Sayın Ali Sönmez ve Cengiz Çelebi’ye teşekkür ederim. CHP Sarıyer’de oluşan tahribat ve dejenerasyon ile ilgili görüş birliği içerisindeydik zaten. Ben kendilerinin gösterdikleri feraset ve ağabeylik tavrını olgunluğunu benden sonraki kuşaklara onurla teslim edeceğimin bilinmesini isterim. Bu olgun bu kamil davranışlarından ötürü kendilerine Sarıyer adına teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar güvenlerini boşa çıkarmam. Bizim için bu kongre kazanılır kazanılmaz bu tartışma kapandı. Biz 2019 için kafa yoruyoruz artık böyle sağlam bir kadroyla 2019 hakkında kimsenin bir endişesi olmasın.”

Ali İhsan Özdemir (1) Ali İhsan Özdemir (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir