GündemManşet

CHP koalisyona girecek mi? Milletvekilleri, CHP İlçe Başkanlığı’nda partililerle bu soruya yanıt aradı, fikir alışverişinde bulundu

chp-sariyer1 (4)

***

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

7 Haziran seçimlerinden sonra meclise giden CHP’li milletvekilleri Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda partililerle buluştu. Buluşmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Dursun Çiçek’in yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Ali Mutlu Köylüoğlu ve Şeyma Dumrul, ilçe yöneticileri ve çok sayıda parti üyesi katıldı. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, toplantının parti üyelerinin görüş ve düşüncelerini öğrenmek ve fikir alışverişi yapmak için düzenlendiğini belirttikten sonra salonda bulunan partililer tarafından milletvekillerine sorular yöneltildi. Ayrıca CHP’nin AK Parti ile ya da MHP ve HDP ile bir koalisyona girip girmemesi konusunda görüşler ifade edildi.

AK PARTİ İLE KOALİSYONA NE DİYORSUNUZ?

Parti üyeleri, genel olarak AK Parti ile ilgili bir koalisyonun partiye ve ülkeye neler kazandırıp, neler kaybettirebileceği üzerinde durdu. Bazı üyeler AK Parti ile koalisyona girip, hükümet ortağı olunmasını isterken, bazıları da buna kesin olarak karşı çıktı. CHP-MHP-HDP ortaklığına sıcak bakanlar da oldu. Bu arada genel seçim öncesi CHP’de yapılan önseçimle ilgili görüş bildiren bazı partililer ise bundan sonra hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm milletvekili aday adaylarının önseçime girmesi, adayların da genellikle seçime girdiği bölgenin insanı olması gerektiğini savundular.

CHP’deki buluşma sonrasında partililer ve milletvekilleri hatıra fotoğrafı çektirdiler.

***

chp-sariyer1 (2) chp-sariyer1 (3)chp-sariyer1 (5)chp-sariyer1 (7) chp-sariyer1 (8)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler