GündemManşet Altı

Çocuklar sünnet şöleninde buluştu

sunnetsoleni2
Sarıyer Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce çocuğun katılımıyla sünnet şöleni düzenleyerek ailelerin heyecanına ortak oldu. Maddi durumları elverişli olmayan ailelerin erkek çocuklarının sağlıklı koşullarda sünnet olmasını ve çocukların gönüllerince eğlenmesini sağlamak amaçlı düzenlenen şölen Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphane Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

” Çocuklarımızı yarına hazırlamak için ne gerekirse yapacağız”

Çocukların erkekliğe ilk adım attığı hayatındaki önemli anlardan biri olan sünnette heyecanlarını paylaşmaktan ve ailelerin yanında olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Genç; “Yaşamının en önemli günü olmasını diliyorum. Çocuklarla bir arada olmak yarınlar için çok önemli. Benim ve bütün çalışma arkadaşlarım için sizlerle birlikte burada olmak bir gururdur. Çocuklarınızı çok seviyorum. Onların yarına hazırlanmaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Geleceğe yönelik başarılar için elele vermemiz çok önemli” şeklinde konuştuktan sonra duygularını öğrenmek için sünnet olan çocuklara mikrofon uzattı.
sunnetsoleni3
Çocukların yakından tanıdığı ve severek izlediği Kerem Sever; sahne aldığı şölende toplar, labutlar, halkalarla görsel bir şov sunarak, tek teker bisikleti ile yürekleri ağızlaraa getirdi ve illüzyon gösterileriyle keyifli dakikalar yaşattı. Eğlencenin doruğa çıktığı şölende Sarıyerli çocuklar yarışmalar, palyaço gösterimi, Hacivat ve Karagöz gösterisi, yüz boyama, skeçler, balon oyunları ile kendilerine ayrılan oyun alanlarında doyasıya eğlendiler.

Şölen sonunda Başkan Genç, çocuklara oyuncak hediye etti ve onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
sunnetsoleni4
sunnetsoleni5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir