GündemManşet

Darüşşafaka Lisesi’nde “akıl almaz” olay!

darussafaka lisesi1_ayrac

Darüşşafaka Lisesi’nde; 14 yaşındaki S.Ö isimli kız öğrenci, akıl almaz bir planla kapıdaki güvenliği atlatıp okuldan kaçtı. 3 hafta boyunca ortadan kaybolan küçük kız, polis tarafından bulundu. Ailesini istemeyen küçük kız, Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilirken, “iyi niyet” kurbanı olan okulun güvenlik amiri de jet hızıyla işten atıldı.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’in Darüşşafaka Mahallesi sınırları içinde kalan Darüşşafaka Lisesi’nde geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Anne ve babası vefat eden öğrencilere dünya standartlarında kaliteli eğitim sunmasıyla bilinen okulun 9. sınıf öğrencilerinden S.Ö, tam 3 hafta boyunca ortadan kayboldu.

“KİTABIMI ALACAĞIM” DEYİP ORTADAN KAYBOLDU

14 yaşındaki S.Ö, oldukça sıkı korunan okulun kapısındaki güvenliği akıl almaz bir yöntemle atlattı. Okula kendisini bırakan annesinden hemen sonra kapıdaki güvenliğe iddiaya göre “Hay aksi kitaplarımı annemin arabasında unuttum. Hemen alıp geleyim” diyerek telaşla kapıdan çıkan küçük kız bir daha geri dönmedi. Güvenliği kandırarak okuldan kaçan küçük kızın bulunması için polise ve ailesine haber verildi. Öyle ki acılı anne bir türlü izine rastlayamadığı kızının bulunması için bir televizyon programına çıkarak herkesten yardım istedi.

OKULUN GÜVENLİK AMİRİ İŞTEN KOVULDU

Darüşşafaka Lisesi’nde yaşanan güvenlik zaafiyeti nedeniyle okul yönetimi ani bir kararla okulun güvenlik amirinin işine son verdi. İyi niyetli davranarak küçük kıza güvenen okul çalışanı, yaptığı iyiliğin kurbanı oldu, yok yere işinden oldu. Okulda yaşanan olay diğer öğrenciler ve aileler arasında da paniğe neden oldu.

POLİS BULDU, ÇOCUK ESİRGEME KURUMU’NA VERİLDİ

Öte yandan İstanbul polisinin izini sürdüğü ve bulunması için geniş çalışma başlattığı S.Ö, polisin başarılı bir çalışması sonucu bulundu. 3 haftadır aranan küçük kız, kendisini bulan polislere “eve gitmek istemediğini” belirterek ailesine teslim edilmeyi reddetti. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken polis küçük kızı Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim etti. Yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü yaşayan okul yönetimi ise ilk kez yaşanan bu olay karşısında etrafı tellerle çevrili okuldaki güvenlik önlemlerini daha da arttırma kararı aldı.

NOT: Küçük kızın resmini ve ismini henüz 14 yaşında olmasından ve sorumlu gazetecilik anlayışımızdan dolayı yayınlamıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir