GündemManşet

Derbent’te tam 920 mahalle sakini 2 kişiden şikayetçi oldu!

derbent1 (1)

***

Mahallede yaşayan 920 kişi resmi makamları dilekçe yağmuruna tutarak, Çamlıtepe Merkez Camii imamı ve Ahmet Büyükkuşoğlu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli bir kişiden şikayetçi oldu.

***

Sarıyer Derbent’te şu sıralar ilginç olaylar yaşanıyor. Yıllardır mahallede yaşayan vatandaşlar, Sarıyer’deki pek çok resmi makama şikayet dilekçesi sunarak mahalledeki cami imamı ve sağlık merkezinde görevli bir kişiden şikayetçi oldu.

920 İMZALI ŞİKAYET DİLEKÇESİ

Derbent Muhtarlığı tarafından ilgili makamlara sunulan şikayet dilekçelerinde tam 920 mahalle sakininin imzası bulunuyor. Derbent sakinlerinin ortak şikayet dilekçelerinin, Sarıyer Kaymakamlığı, Sarıyer İlçe Müftülüğü ve Sarıyer İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü başta olmak üzere pek çok resmi makama verildiği öğrenildi.

SAĞLIK MERKEZİ AMACI DIŞINDA KULLANILIYOR

derbent1 (4)

Mahalle sakinlerinin sunduğu şikayet dilekçesine göre; mahallede bulunan Ahmet Büyükuşoğlu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli C.G isimli çalışan mesai saatleri dışında sağlık merkezinde yaşıyor. Sağlık Merkezi’nin amacı dışında kullanıldığını ve burada “ahbap sohbetleri”nin yapıldığı savunan vatandaşlar, kendileri için ciddi sıkıntı yaratan bu durumun çözülmesini ve yetkililerin duruma bir an önce el atmasını istedi. Şikayet dilekçesinde konuyla ilgili detaylara da yer verildi.

KURAN KURSU BİNASI İKAMETGAH OLARAK KULLANILIYOR

derbent1 (5)

Mahalle sakinlerinin şikayetçi olduğu cami imamı İ. A’nın ise camiye ait lojmanı haksız bir biçimde kullandığı ve kentsel dönüşüm konularında mahalle halkına dini ve psikolojik yönlendirme yaptığı iddia edildi. İmamın, Bahçeköy’deki bir restoranda yapılan kentsel dönüşüm toplantısına katılarak konuşma yaptığı da belirtilen şikayet dilekçesinde, söz konusu camideki Kuran Kursu inşaatının ise kasten bitirilmediği savunuldu. Tam 920 mahalle sakininin Sarıyer İlçe Müftülüğü ve Sarıyer Kaymakamlığı’na sunduğu şikayet dilekçesinde, caminin lojmanının kullanılış şekli, imamın kentsel dönüşüm konularında müdahil olması, Cami dernek yönetiminin tutumu gibi pek çok konuda duyulan rahatsızlık detaylarıyla anlatıldı.

Öte yandan mahalleden gelen tam 920 şikayet üzerine Sarıyer Kaymakamlığı ve ilgili kurumların inceleme başlattığı öğrenildi.

derbent1 (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir