GündemManşet Altı

Dilek Doğan son yolculuğuna uğurlandı!

yarkadascenazede

_ayracCHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Sarıyer Küçük Armutlu’da polisin silahından çıkan kurşunla ölen Dilek Doğan’ın taziye evine gitti. CHP eski milletvekili Durdu Özbolat’ında katıldığı taziyede, Dilek Doğan’ın teyzesinin ağıtları yürekleri parçaladı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ MERT CİN

Cenazenin Kahramanmaraş’a gönderilmesinden sonra basın mensuplarına bir açıklama yapan Yarkadaş şu ifadelerde bulundu. Ak Toroslarla geldiler ve Dilek’i öldürdüler “24 yaşındaki Dilek Doğan, bu evde polis tarafından öldürüldü. Yeri belli, adresi belli, yaptığı iş belli, vatandaşını, yurttaşını potansiyel suçlu gören bir hükümetin icraatıdır bu. Başbakan Davutoğlu’nun bir an önce sorumluların üzerine gitmesini, sorumlularını bulmasını, sorumluların yargılanması için çaba göstermesini istiyoruz.

“Ak Toroslarla geldiler ve Dilek’i öldürdüler”

24 yaşındaki bir genç kız faili meçhul bir cinayete kurban edilmek isteniyor. Türkiye’de artık bu tür cinayetlerin yaşanmaması için herkesin duyarlı olması, mücadele etmesi ve bu cinayetin hesabının sorulması için bu davanın takipçisi olması gerekiyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu olayın ilk gününden itibaren bu olayın takipçisi olacağız ve faili meçhul cinayetlere bu ülkede bir daha izin vermeyeceğiz.” 

dilek-dogan5
yarkadas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir