GündemManşet

Dinci gazete AKİT, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Sarıyer sahiline kurulan Anıtkabir maketini mezara benzetti!

 anitkabir-akit-gazetesi

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Bugüne kadar attığı sıra dışı ve tepki çeken manşetlerle bilinen Yeni AKİT, bu kez de CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin Merkez Mahallesi’nde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında kurduğu Anıtkabir maketini hedefine oturttu. AKİT, Anıtkabir maketini mezara benzetti, olayı Kutlu Doğum haftası etkinliklerinde sahile Kabe maketi kurduğu için eleştirilen Üsküdar Belediyesi’ni savunmaya kadar götürdü..

Bu arada AKİT’in söz konusu haberde kullandığı fotoğrafı gazetemizin internet sitesinden izinsiz şekilde kopyalayıp kullanması ise gözlerden kaçmadı.

İşte AKİT’in yayınladığı Sarıyerlileri kızdıracak “o” haber!

anitkabir10

Sarıyer sahiline mezar kurdular!

Üsküdar Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle geçtiğimiz Nisan Ayında Bağlarbaşı Kültür Merkezi bahçesine kurduğu Kâbe maketine CHP’li Sarıyer Belediyesi ‘Anıtkabir Maketi’ ile karşılık verdi. Sarıyer sahilinde M.Kemal’in mezarının maketini görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

İstanbul’da Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz Nisan ayında Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Peygamberimiz Hz. Muhammed’in yaşadığı dönemi anlatmak için Bağlarbaşı Kültür Merkezi bahçesine Kabe, Hira Dağı, Hira Mağarası, Sevr Mağarası, Muallak Taşı, fil heykeli ve zemzem kuyusunu anlatan maketlerin yer aldığı “Asr-ı Saadet Köyü” kurmuştu.

Maket köy bazı CHP’li ve MHP’lilerden tepki görmüş, Ülkü Ocakları İstanbul şubesi Kabe maketi önünde bir protesto gösterisi düzenleyerek maketin kaldırılmasını istemişti. Maket köy sosyal medyada da o günlerin en çok konuşulan konusu olmuştu.

SARIYER SAHİLİNE DEV MEZAR!

CHP’li Sarıyer Belediyesi de buna karşılık olarak ilginç bir etkinliğe imza attı. Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Sarıyer sahiline M.Kemal’in mezarının maketini kurdu. Maket yaklaşık 10 metre yüksekliğinde.

O günden bu yana sahildeki Sarıyer Meydanı’nda duran ‘Anıtkabir’ maketi gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Mezar maketinin daha ne kadar orada kalacağı ise bilinmiyor.

akit25

akit20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir