GündemManşetSiyaset

DURSUN ÇİÇEK; “ADALETSİZ DEVLET DÜŞÜNÜLEMEZ”

IMG_1954

Balyoz Davası’ndan bir süre cezaevinde yatan, CHP 2. Bölge 4. sıra milletvekili adayı Dursun Çiçek, Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Kurmay Albay Çiçek; “Kaçak saraylarında hesap verecekler” diye konuştu.

***

SARIYER GAZETESİ / BAŞAK KILAVUZ

Kurmay Albay Dursun Çiçek, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlçe binasındaki herkesle tek tek tokalaşan Çiçek; konuşmasına ön seçimde kendisine destek verenlere teşekkür ederek başladı. Çiçek; “Bu süreç CHP’nin temel gemisidir, CHP ön seçim yaparak diğer partilere de örnek olmuştur. Özellikle kadın ve aydınlarımız büyük bir mücadele verdi. Askere karşı ön yargıları gidermeye çalıştık.’’ diye konuştu.

 IMG_1932

Sözlerine çarpıcı açıklamalarla devam eden Çiçek, ‘’NATO ve emperyalist güçler orduya kumpas kurdular. Aynı güçler 70’li yıllarda solcu aydınlara da kumpas kurmuşlardı. Mustafa Kemal’in askerlerinden biri olarak aranızda bulunmaktan ve milletvekili adayınız olmaktan şeref duyuyorum’’ diyerek teşekkürlerini sundu.

”Oturdukları kaçak sarayı adalet sarayı yapıp orada onları canlı yayınla yargılamazsak istifa edeceğim.”

‘’Bu kumpas ve karanlıkların hesabını sormak için Dursun Çiçek’ten daha iyi bir vekil düşünülemezdi. Çünkü Çiçek ailesi olarak ciğerimiz yandı, yıllarımızı çaldılar. Bu hesabı onlardan sormak ama onları yargılayarak yani cezaevi köşelerinde halktan kaçırarak değil, o oturdukları kaçak sarayı adalet sarayı yaparak orada onları canlı yayınla yargılamazsak istifa edeceğim. Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum. Ancak iktidar olmak şartıyla çünkü muhalefet olmak yeterli değil. Gezi şehitlerinin, kumpas şehitlerinin hepsinin hesabını soracağız’’ diye haykıran Dursun Çiçek, daha sonra partililerden soru ve görüşlerini rica etti.

ÖNCE HALK KARŞISINDA YARGILANACAKLAR

IMG_1937

Bir partili “Kaçak sarayda değil, siz nasıl ki cezaevlerinde kaldıysanız onların da yeri hazır merak etmeyin’’ şeklinde bir görüş belirtince Çiçek “Cezaevi olarak Silivri uygun evet ama önce halk karşısında yargılanacaklar’’ diye karşılık verdi.  Aynı partili daha sonra “Genel başkanımız kaçak sarayı üniversite yapmayı düşündüğünü belirtti, öyle değil mi?” diye sordu.

Çiçek bu soruya “Hayır daha sonra adalet sarayı olması gerektiğini düşündük çünkü çok üniversite var ve birini tercih etmek zor. Ankara’daki yüksek yargı çok dağınık. Adalet mülkün temelidir sözünü çok duyduk ancak anlamını çalınan yıllarımız bize öğretti. Adaletsiz devlet düşünülemez. İki sahte imam istediğini attı, istediğini tuttu. Şimdi hesap verme sırası onlarda. Tek güç siyasi irade. O gücü ellerinden alırsak Türkiye Cumhuriyeti onları yargılayacak güçtedir. Yargıyı, orduyu çürütüp hapse tıktılar. Devletin çivisi çıktı. ‘’ dedi.

Çiçek; ” Hepimiz bir Ak Partili’den bir kez olsun bize şans vermesini istesek yüzde 40‘larla iktidar olacağımıza inanıyorum. 8 Hazian’da bu zaferi kutlamak ümidiyle” diye konuştu.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler