GündemManşet

Edip Cengiz, Merkez Parti’den İstanbul milletvekili adayı oldu

 edipcengiz3

***

Sarıyer siyasetinin renkli isimlerinden eski AK Partili Edip Cengiz, Merkez Parti’den İstanbul Milletvekili adayı oldu. Genel Başkanlığı’nı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı‘nın yaptığı Merkez Partisi’nden 1. Bölge’den milletvekili adayı olan Cengiz, listedeki aday sıralamasında 11. sırada yer aldı.

***

edip cengiz6

ANADOLU YAKASI’NDAN ADAY OLDU

Eğitimci ve spor adamı kişiliğiyle tanınan Edip Cengiz, Ak Parti Sarıyer’de ilçe başkanlığı yarışı sırasında Salih Bayraktar’a rakip olmuş ve Aralık 2014’teki ilçe kongresinde ancak 18 oy alabilmişti. Siyasete bu kez Merkez Parti’den devam etme kararı alan Cengiz, İstanbul Anadolu Yakası’nı kapsayan 1. bölgeden aday gösterildi.

“BAŞIMIZDA ADALETSİZ VE DİKTA BİR YÖNETİM VAR”

Geçtiğimiz günlerde Merkez Partisi Genel Başkanı Karslı ve partililerle birlikte sokakta seçim çalışması yapan Edip Cengiz; ” Maalesef başımızda adaletsiz ve dikta bir yönetim var. İnsanlarımız artık bu yönetimden nasıl kurtuluruz diye düşünmeye başlamış ve kendilerine göre çareler arıyorlar.Bizler temas ettiğimiz,iletişime geçtiğimiz her vatandaşımızdan yakın ilgi görüyor,projelerimize ve fikirlerimize büyük bir destek buluyoruz. Bu durum ziyadesiyle bizleri motive ediyor ve bizlere doğru bir yolda olduğumuz mutluluğunu veriyor. Biz Cumhuriyete değer veren, Muhafazakar ve demokratik sistemi kabul eden bir siyasi partiyiz. Ülkemiz için geniş çaplı projelerimiz var.” diye konuştu.

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

edipcengiz2edipcengiz1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir