GündemManşet

Ekrem Tekçe, pide fiyatlarını ve ete yapılan zamları gündeme taşıdı!

ekrem-tekce1

***

CHP’li Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ekrem Tekçe, Cuma günü yapılan meclis toplantısında söz alarak, dikkat çekici bir konuşma yaptı. Meclis kürsüsünde konuşan Tekçe, vatandaşların günlük yaşamda yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, bu konuda gerekli önlemleri almayan Büyükşehir Belediyesi ve AKP’yi eleştirdi.

***

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İşte deneyimli ve başarılı meclis üyesi Ekrem Tekçe’nin mecliste yaptığı o konuşma;

“Sayın başkan, değerli meclis üyesi arkadaşlarım öncelikle herkese merhaba. Ramazan ayının tüm halkımıza barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Arkadaşlar Razaman ayında dikkatinizi çekmek istediğim bir konu vardır. Ramazan ayının vazgeçilmezi olan ramazan pidesi… Fırınlarda insanları özellikle pide almaya mahkum edip, ekmek üretimini durdurmuşlar ve vatandaşlarımıza ekmek yok çekiyorlar. Ancak 150- 200 gr arası pideyi 2 liradan satıyorlar, bu da insanları zor durumda bırakıyor.

VATANDAŞLAR PAZARA ÇIKMAKTAN KORKAR OLDU

Arkadaşlar bildiğiniz gibi ben de esnafım, kasaplara insanlar yanaşmıyor. Bu ay içerisinde ete 3 defa zam gelmiştir. Zaten vatandaş pazara çıkmaktan korkar oldu. Bu konuda da dikkatinizi çekmek istedim.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi aylar öncesinde bir konuyu gündeme getirmiştim. Bu da Hacı Osman bayırının bitişinde Sarıyer’e giden bir tünel yapıldı, çok da iyi oldu. Yalnız şöyle bir durum var, Kazım Karabekir, PTT evleri, Çayırbaşı ve Kocataş Mahalleleri’ne fidanlıktan giden yol var. Ancak ne hikmetse bu mahallere yol verilmiyor, bağlantı olmasına rağmen yol verilmiyor. Bu konuyu da biz İstanbul Büyükşehir Belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza sunmuştuk. Tekrar Büyükşehir Belediye Meclisi’nde önerge vermelerini önemle rica ediyoruz, mahalleler olarak.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum… Tüm Sarıyerli hemşehrilerimin Ramazan bayramını kutlar, sağlık, mutluluk  ve barış getirmesini dilerim.

melih-gokcek11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir