GündemManşet

Emirgan’da yaşlı kadının 100 bin lirasını çaldılar!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

 suna

_ayracSarıyer Emirgan’da kendilerinin İçişleri Bakanlığı’ndan geldiklerini söyleyerek 82 yaşındaki Suna Gündoğdu‘nun evine giren hırsızlar, evden 100 bin lira değerinde mücevherler çaldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

_ayrac

Sarıyer Emirgan’da akıl almaz bir soygun olayı yaşandı. Emirgan Yunusağa Sokak’taki 3 katlı binanın giriş katında oturan Suna Gündoğdu, evine gelen kimliği belirsiz kişiler tarafından oyalama yöntemiyle soyuldu.

CAMDAN GİRİP 100 BİN LİRALIK MÜCEVHERİ ÇALDIRLAR


Şüphelilerden ikisi 82 yaşındaki Gündoğdu’yu oyalarken, diğer şüpheli ya da şüpheliler arka taraftaki camdan içeri girerek, 100 bin lira değerindeki mücevherler ile 800 lirayı çaldı. Gazetecilere olayı anlatan Gündoğdu, zile basılması üzerine kapı aralığından baktığında iki kişinin beklediğini gördüğünü kaydetti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI YALANINI SÖYLEDİLER


gundogdu

Bu kişilerin, İçişleri Bakanlığı’ndan geldiklerini ve kendisine yardım edeceklerini söylediğini aktaran Gündoğdu, şöyle devam etti: “Yardıma ihtiyacım olmadığını söylememe rağmen ısrar ettiler. Bana 200 lira verdiler. Ardından 100 lirasını geri getirmemi istediler. Ben 20’lik olarak 100 lirayı geri getirdim Ama benden tam 100’lük vermemi istediler. Tam 100 liralık banknot getirdim. Bu sefer de 20 lira daha vermem gerektiğini söylediler. Şüphelendiğim için onları camın önüne davet ettim.

ODAYA DÖNDÜĞÜNDE ÇANTANIN ÇALINDIĞI ANLADI


Camın önüne geldiklerinde, biri diğerini müdürü olarak gösterdi. Bir süre burada konuştuktan sonra benden arabalarına dökmek için biraz su istediler. Su verecek durumda olmadığımı söyledim. Onlar da gitti. Odaya gittiğimde bir de baktım ki çantalarım gitmiş.”

POLİSİ KIZI ÇAĞIRDI


Birlikte yaşadığı mimar kızı Oya Ergeçen’i arayarak durumu anlattığını dile getiren Gündoğdu, kızının haber vermesi üzerine polis ekiplerinin olay yerine geldiğini söyledi.

sukru-genc-sariyer-belediyesi1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler