GündemManşet

Erzincanlı çocuklar Sarıyer’de

Sarıyer Belediyesi’nin kardeş şehri Erzincan’ın  ilk ve orta seviyeli öğrencilerinden oluşan ve Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ağırlanan 80 kişilik grup, Sarıyer’in ve İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek yaz tatilinin tadını çıkarıyor.

635733542169972984

Erzincan’dan gelen eğitmenleri ve Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan SAGEM (Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) öğretmenleri eşliğinde 1 haftalık tatillerinin ilk günlerini tarihi yarımadayı, Sarıyer’i ve İstanbul’un diğer birçok tarihi ve doğa alanlarını keşfeden minikler boş vakitlerinde de Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri’nde denize girerek güneşin ve denizin keyfini doyasıya yaşıyorlar.

SAGEM’e hayran kaldılar

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezlerinden Kazım Karabekir şubesini gezen öğrenciler, burada SAGEM öğretmenlerinden işleyiş hakkında bilgi aldılar.

635733542340482077
Tarihi Yarımada’ya yolculuk 

Emirgan Korusu’nu gezen Erzincanlılar, yeşilin ve mavinin birleştiği Sarıyer turunun ardından Osmanlı tarihini anlatan rehber eşliğinde yarımadayı gezdiler. Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Cami ve meydanını ziyaret eden öğrenciler, İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini ilk kez görmenin ve öğrenmenin mutluluğu yaşadılar. Gezdikleri yerleri bol bol fotoğraflayan öğrenciler merak ettikleri sorulara da yanıt buldular.

 

İstanbul’u denizden seyrettiler

Erzincanlı öğrenciler ilk günlerinde karadan keşfettikleri eşsiz İstanbul şehrini bu kez de Sarıyer Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen tekneyle denizden seyretmenin heyecanını yaşadılar.  Güzel bir yaz gününde boğaz havası alan misafirler kendilerine ikram edilen yiyecekleri afiyetle yediler.

Kardeş şehirlerden yeni misafirler var

Sarıyer Belediyesi önümüzdeki haftalarda kardeş şehirleri olan  Bitlis, Çorum, Sivas’tan gelen misafirleri de Kilyos Sosyal Tesisleri’nde 1’er hafta süreyle ağırlayacak.

635733542480258973

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir