GündemManşet

Ferahevler’de tapu sevinci! 110 kişi tapularını aldı!

turan-ozturk-adnan-ayber1

***

Sarıyer’in en büyük sorunlarından biri olan tapu sorunu Ferahevler Mahallesi’ndeki 388 ada’da mutlu sonla bitti. Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfına bağışlanan yaklaşık 20 dönümlük arazi üzerinde yaşayan 110 kişi mahkeme kararıyla tapularına kavuştu.

***

Sürecin aşılmasında büyük emeği geçen Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ile Ferahevler Muhtarı Turan Öztürk; “Vatandaşlarımız 30 yıldır mücadele veriyordu. Sonunda kazanan vatandaşlarımız oldu” diye konuştular.

***

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER /SARİYERGAZETESİ.COM 

Sarıyer’in Ferahevler Mahallesi’nde yaşayan yaklaşık 110 kişi yıllardır özlemlerini çektikleri tapularına kavuştu. 388 ada 4 parselde bulunan 19 bin 761 metrekarelik alanda yaşayan yaklaşık 110 kişi, yıllar önce Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfı’na bağışlanan arazideki haklarını mahkeme kararıyla aldı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nin verdiği karar sonrası, arazi üzerinde evleri bulunan yaklaşık 110 kişiye tapuları verildi.

MUHTAR ÖZTÜRK; “AYIN BİRİNDEN BERİ TAPU DAĞITIYORUZ”

Mahalledeki tapu sorununun çözülmesinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Ferahevler Muhtarı Turan Öztürk, bu konudaki süreci Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya anlattı. Muhtar Öztürk; “Biz yaklaşık 30 yıldır mücadele veriyorduk. Bu arazi üzerinde evler olmasına rağmen eski sahipleri tarafından askeriyeye bağışlanmıştı. Ancak üzerinde evler olduğu için askeriye daha sonra buraları üzerindeki hak sahibi vatandaşlara satmayı kabul etti. Ancak bu süreçte dava açmamız ve işin resmiyet kazanmasını sağlamamız gerekiyordu. Dava yaklaşık 10 yıl sürdü ve sonunda kazanan vatandaşlar oldu. Bu süre zarfında tanıdığımız  pek çok subay ve askeri yetkililer emekli oldu. Uzun sürdü ama sonucu herkes için hayırlı oldu. Bu ayın birinden beri vatandaşlarımıza tapularını dağıtıyoruz.” diye konuştu.

ADNAN AYBER; “VATANDAŞLARIMIZIN HAKKI İADE EDİLDİ”

Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Adnan Ayber de, bu sorunun çözümü konusunda büyük emekler sarf ettiklerini ve mahkemenin verdiği karardan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yaşanan süreçte mahalle halkıyla sürekli diyalog halinde olduklarını da belirten Ayber; “Herkese hayırlı olsun. İnsanlarımızın tapularına kavuşması bizleri çok mutlu etti. Zaten burası onların hakkıydı ve mahkeme de onların haklı olduğuna karar verdi. Bizim de bu süreçte az da olsa bir katkımız olduysa ne mutlu bize. Umarım bu durum diğer benzer durumlardaki vatandaşlarımız için de mahkemelerde emsal olur” diye konuştu.

sukrugenc-sariyer-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler