GündemManşet

PEŞ PEŞE YAŞANAN TRAFİK KAZALARI SONUNDA DERBENTLİLER’İ ÇİLEDEN ÇIKARDI! TOPBAŞ’TAN “ÜST GEÇİT” İSTEYEN VATANDAŞLAR BİRAZDAN ANA CADDEYİ TRAFİĞE KAPATACAK!

 derbent201

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Derbent Mahallesi’nde dün meydana gelen trafik kazası sonunda halkı isyan ettirdi. Büyükdere Caddesi Derbent ışıklarda üst geçit olmaması nedeniyle mahalle sakinlerinden Fatma Akyüz isimli vatandaş karşıdan karşıya geçmek isterken trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz günlerde de yine mahalle sakinlerinden Muzaffer Doğanay aynı noktada trafik kazası geçirerek hayatını kaybetmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki ana caddede peş peşe yaşanan ölümlü kazalar, sonuna mahalle halkını isyan ettirdi.

BİRAZDAN ANA CADDEYİ KAPATACAKLAR

Derbent’te yaşanan trafik kazaları nedeniyle vatandaşlar birazdan ikindi namazından sonra Büyükdere Caddesi’ni trafiğe kapatacaklar. Fatma Akyüz’ün cenaze namazının kılınması ve merhumenin toprağa verilmesinden sonra mahalle sakinleri birazdan Büyükdere Caddesi’nde eylem yapacak ve yolu çift yönlü olarak trafiğe kapatacak.

KADİR TOPBAŞ BURAYA ÜST GEÇİT YAPSIN!

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya bilgi veren vatandaşlar, “Birazdan Büyükdere Caddesi’ni çift yönlü olarak trafiğe kapatacağız. Artık Derbent girişinde sürekli trafik kazası yaşanmasını ve mahalle sakinlerimizin ölmesini istemiyoruz. Büyükdere Caddesi İstanbul Büyüşehir Belediyesi’ne bağlı ve Topbaş’tan buraya çok acil üst geçit yapmasını istiyoruz. Bu yüzden demokratik tepkimizi gösterip birazdan ana caddeyi trafiğe kapatacağız” diye konuştular.

derbent1 derbent2 (1)  derbent2 (3) derbent2 (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir