GündemManşet

FLAŞ! ÜLKÜCÜLER, SURİYE’DE ATEŞ ALTINDAKİ TÜRKMENLER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI, HERKESİ DE YARDIMA ÇAĞIRDI!

Burak Karagulle- sariyer (1)

_ayrac

Suriye’de; Rusya, İran, IŞİD, El Nusra ve YPG gibi pek çok ortak düşmana karşı zor şartlarda mücadele veren Türkmendağı‘ndaki soydaşlarımız için yardım kampanyası başlatıldı. Ülkü Ocakları öncülüğünde başlatılan kampanyaya Sarıyer’deki tüm vatandaşlardan da destek bekleniyor…

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı‘nın Türkiye genelinde başlattığı Türkmendağı Yardım Kampanyası çerçevesinde Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ve Ayazağa Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı da yardım kampanyası başlattı.

Sarıyer’deki tüm vatandaşlardan Türkmenlerin çok acil ihtiyaçları olan “Su, konserve, makarna, un, çocuk bezi, çocuk ayakkabısı, battaniye, yatak” gibi malzemeler konusunda yardımcı olmaları isteniyor.

turkmen3

TÜRKMENLER YARDIM BEKLİYOR!

Sarıyer Ocak Başkanı Burak Karagülle ve Ayazağa Ocak Başkanı Cumhur Başkan yardım kampanyasıyla ilgili ortaklaşa yaptıkları açıklamada şunları söylediler;

“Ecdat yadigarı Türkmen soydaşlarımız, Suriye, Rusya ve İran başta olmak üzere, dört bir yanlarını saran IŞİD, El Nusra, YPG’ye karşı kahramanca savaşarak adeta destan yazıyorlar. Soydaşlarımız ellerindeki kısıtlı imkanlarla yurtlarını korumaya çalışırken temel ihtiyaç malzemelerine büyük ihtiyaç duymaktadırlar. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bey’in önderliğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de Sarıyer ilçesi olarak Merkez ve Ayazağa Ülkü Ocakları olarak, başta “su, konserve, pirinç, makarna, un ve kahvaltılıklar olmak üzere yatak, çocuk bezi, çocuk ayakkabısı, çocuk giyimi, battaniye ve çadıra” ihtiyaç duyan soydaşlarımız için yardım kampanyası düzenledik.

Tüm ülkede olduğu gibi Sarıyerli hemşerilerimizin de orada zor şartlar altında mücadele eden soydaşlarımıza ellerinden gelen yardımı esirgemeyeceklerine inanıyoruz.

TÜM SARIYERLİLER’DEN YARDIM BEKLENİYOR!

Ayazağa Ocak Başkanı Cumhur Başkan, “Biz Ayazağa olarak 1000 paket makarna ve 1000 paket pirinç göndermek için çalışıyoruz, Ayazağalıların kampanyamıza desteği bizi ziyadesiyle mutlu ediyor” diye konuştu.

Sarıyer Ocak Başkanı Burak Karagülle ise, kendilerinin özellikle kuru bakliyat başta olmak üzere tekstil ürünleri hazırladıklarını söyleyerek Sarıyerlileri kampanyalarına destek vermeye davet etti…

_ayrac

İŞTE YARDIM GÖNDERİLEBİLECEK BANKA HESAPLARI VE İRTİBATA GEÇİLECEK İSİMLER;

_ayrac

turkmen1 turkmen2

turkmen3

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir