GündemManşet

FSM’DE ALZHEİMER HASTASI BİR KİŞİ KAYBOLDU!

fsm-kayip1

_ayracAlzheimer hastası 70 yaşındaki emekli bahçıvan Mehmet Hasan Demirkaya’dan üç günden haber alamayan ailesi yetkilerden yardım istedi: “Havalar soğuk, üzerinde kalın elbise yoktu. Hayatından endişe ediyoruz.”

_ayrac

Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yaşayan emekli bahçıvan Mehmet Hasan Demirkaya’dan üç gündür haber alınamıyor. Cumartesi günü sabah saatlerinde evinden çıkan Demirkaya, son olarak Emirgan’da oğlu Şevki Demirkaya’nın çalıştığı iş yerine uğradı. Oğluyla bir süre konuşan yaşlı adam daha sonra Sarıyer yönüne doğru yürümeye başladı. Babasının yürüyerek Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’ndeki evlerine gittiğini düşünen Şevki Demirkaya, akşam eve geldiğinde babasının kaybolduğunu öğrendi. Hemen polise haber veren Şevki Demirkaya, kardeşi Ali Demirkaya ile günlerdir babasını arıyor.

“Sabah çıkar akşam gelirdi”

Babasının hastalığı nedeniyle unutkan olduğunu söyleyen Şevki Demirkaya “Babamın üzerinde kahverengi bir pantolon ile siyah ince bir mont vardı. Ben bir restoranda çalışıyorum. Son olarak öğle saatlerinde yanıma geldi. Daha sonra haber alamadık. Neredeyse her gün yürüyerek yanıma gelip gider. Evde canı sıkıldığı için, gün içinde çıkıp dolaşır. Ama daha önce hiç kaybolmamıştı. Hayatından endişe ediyoruz” dedi. Yaşlı adamın altı çocuğundan biri olan Ali Demirkaya ise “Babam eve gelmeyince polise kayıp başvurusu yaptık. Sahil yolunda yürümeyi sevdiği için Sarıyer’e kadar her gün yürüyerek gidip geliyorum. Sahil üzerindeki parklarda babamı arıyorum. Önümüzdeki günlerde Beykoz tarafında da arayacağız. Belki vapurla karşıya geçmiştir” dedi.Demirkaya ailesi babalarının bulunması için yetkililerden yardım istedi.

Hürriyet- Fırat Alkaç

cemal-canpolat10-1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu