GündemManşet

Gökan Zeybek geri döndü!

sukru-genc-gokan-zeybek1 (1)

***

24 gün önce “Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum” diyerek açıklama yapan ve istifa dilekçesini veren Gökan Zeybek sürpriz bir kararla Başkan Yardımcılığı görevine geri döndü!

***
gokan-zeybek-istifaetti

ÖZEL HABER/ SARİYERGAZETESİ.COM

Sarıyer siyasetinde bir ilk… İstifa eden bir belediye başkan yardımcısı 24 gün aradan sonra tekrar görevinin başına döndü. 12 Haziran’da istifa eden Fen İşleri’nden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, 24 günlük istifa süresince izinli sayılıp tekrar makamına döndü. Zeybek’in neden istifa ettiği kadar neden geri döndüğü de merak konusu oldu! Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden sürpriz bir şekilde istifa eden ve istifasının gerekçesini Sarıyer basınına verdiği röportajlarla açıklayan Gökan Zeybek, 24 günlük aradan sonra tekrar görevinin başına döndü. İstifa dilekçesini Belediye Başkan Yardımcısı Semra Kartal’a veren Zeybek, tekrar Fen İşleri’nden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine devam edecek. Son Meclis toplantısında konuşan  Gökan Zeybek “Görevimin başındayım” diyerek konuya açıklık getirdi.

24 GÜN BOYUNCA İZİNLİ SAYILDI

Mimar Zeybek, 24 günlük istifa süresince izinli sayıldı. Zeybek’in neden istifa ettiği konusunda yeterince bilgilendirilmediği öğrenilen Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, istifa dilekçesini işleme koymadan beklettiği de ifade edildi. Zeybek’in belediyeye geri dönmesi parti içinde bazı isimleri memnun ederken bazı kesimlerde de rahatsızlık yarattı. Zeybek’in geri dönmesin anlam veremeyen bazı isimlerin tepkisini parti içinde kendisine yakın buldukları kişilerle paylaştıkları öğrenildi.

SARIYER’DE KAFALAR KARIŞIK

Öte yandan Sarıyer Belediyesi’nde yaşanan istifa belirsizliği en çok da AK Parti cephesinde merak uyandırdı. Zeybek’in ansızın istifa etmesine bir anlam veremeyen AKP’liler, bu kez Zeybek’in neden geri döndüğünü çözmeye çalışıyor. Görünen o ki önümüzdeki günlerde Sarıyer siyasetinde oldukça renkli ve sıcak günler yaşanacak.

gokan-zeybek2-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir