GündemManşet

Gökan Zeybek, 20 ilçe başkanıyla adaylığını açıkladı!

gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (13)

_ayracSarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, düzenlediği bir basın toplantısıyla CHP İstanbul İl Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Zeybek’in önemli mesajlar verdiği adaylık açıklamasına 20 ilçe başkanı da bizzat katılarak destek verdi.

_ayrac

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

Bu hafta sonu yapılacak CHP İstanbul İl Başkanlığı kongresinde en güçlü adaylardan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, düzenlediği bir basın toplantısıyla resmen adaylığını açıkladı. Bugün sabah saat 10.00’da CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Zeybek’e, gerek Sarıyer’den gerekse İstanbul genelindeki çok sayıda teşkilattan destek geldi. İstanbul’da görevli 20 ilçe başkanının da bizzat katıldığı toplantıya CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile ilçe teşkilatından çok sayıda kişi katıldı.

BUGÜN GERİDE TEK GÜÇ KALDI: CHP

Bu demokratik mücadelede tüm partililerden destek isteyen Gökan Zeybek, İstanbul’un bu şekilde yönetilemeyeceğini söyledi. Konuşmasında AK Parti iktidarını ve sık sık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan Zeybek şöyle konuştu; ““50 yıllık yaşamımda, 30 yıllık siyasi hayatımın bana öğrettiği bir şey var o da; birlikteliği ne kadar çabuk sağlayabilirseniz, örgütü ne kadar  yanyana getirebilirseniz, barışı kardeşliği ne kadar erken oluşturabilirseniz, kongrelerden çıkan sonuçları ertesi gün yok ederek bütünlüğü sağlayabilirseniz, CHP’nin İstanbul iktidarı çok da uzak değildir. Ben İstanbul İl Başkanı olursan Galatasaray’dan Taksim’e yapılan yürüyüşleri yaptırmayacağım. Bu yürüyüşleri Ümraniye’nin Bağcıları’ın, Esenyurt’un meydanında yapacağız. Çünkü bu yalancı yürüyüşler birbirimizi aldatmaktan başka bir şey değil. 2019 yılında yapılacak seçimlerde partimizin cumhurbaşkanı adayını cumhurbaşkanı yapmak için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak için, genel seçimde İstanbul’dan en fazla milletvekilini çıkarmak için, CHP’yi İstanbul’da birinci parti yapmak için bu göreve talibim, örgütümüzle birlikte yola çıkıyorum, yolumuz aydınlık olsun… Bugün işçi sendikaları susmuşsa, sendikalar susturulmuşsa, sivil toplum örgütleri korkudan konuşamıyorsa, gazeteler susturulmuşsa, televizyonlara el konulmuşsa o zaman geriye bu ülkenin tek güveneceği bir güç kalıyor o da bizim anne babamız kadar sevdiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi!

TUTUKLU GAZETECİLERE DESTEK İÇİN SİLİVRİ’YE GİTTİ

gokan-zeybek-silivri nöbeti

Öte yandan İl Başkanlığı’ndaki adaylık açıklamasından sonra Gökan Zeybek ve eşi, Silivri Cezaevi önündeki gazetecilerin özgürlük çadırını ziyaret etti. Zeybek ve eşi, gazeteciler için başlatılan özgürlük nöbetini sanatçı Edip Akbayram’dan devraldı ve bir süre cezaevi kapısında kurulan çadır önünde nöbet tuttu.

gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (1)  gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (3) gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (4)  gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (6) gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (7) gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (9) gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (11) gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik (12)

gokan-zeybek-cezaevi2

gokan-zeybek-tutuklugazeteciler2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir