GündemManşet

Gümüşdere’de “dinamitlerle” orman katliamı!

dinamit2

***

3. Boğaz Köprüsü’nün yapımı sırasında kullanılan dinamitler hem doğaya hem de ormanlara zarar veriyor. Dinamit patlamaları nedeniyle büyük panik yaşayan köylüler; “Burası Suriye sınırı değil, Sarıyer. Sanki IŞİD her gün üzerimize bomba yağdırıyor” diye konuşuyor.

***

ÖZEL HABER/OĞUZHAN İNCE/SARIYER GAZETESİ

Gümüşdere’de bulunan köprü bağlantı yollarının bir parçası olan viyadük inşaatı çevre köylere ve yaban hayatına ciddi zararlar veriyor. Gümüşdere’de daha önce söz konusu inşaatta çalışan hafriyat kamyonlarının estirdiği terör sebebiyle olaylar yaşanmıştı.Günde 250’nin üzerinde kamyonun Gümüşdere’den geçmesi ve sokakları çamur içinde bırakıp yaya trafiğini tehdit etmesi üzerine mahalle sakinleri yolu kamyon geçişine karşı kapatmıştı.

Şimdi sıra yaban hayatına geldi

Orman bölgesi içerisinde bulunan kayalık arazileri dinamitle patlatan inşaat şirketi, bir çok ağacın da yanmasına sebep oluyor.Sarıyer’in yaban hayatı çeşitliliği bakımından en zengin noktalarından olan Gümüşdere’de yapılan bu katliam yurttaşlardan tepki topluyor.Üçüncü köprü inşaatı ve bağlantı yollarının doğaya ve yöre halkına verdiği geri dönülemez zararlar hakkında sosyal medya yoluyla bir ileti paylaşan Sarıyer Kent Dayanışması yetkilileri: ”Gümüşdere’de viyadük inşaatında orman içinde kayaları dinamitle patlatıyorlar.Bu gidişle ormanı da yakarak yeni imar alanı kazanabilirler” dedi.

dinamit1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir