GündemManşet

‘Hastalarımıza üst seviyede tıbbi hizmet veriyoruz’

istinye-bashekimi-osman-gazi-kiraz1 (7)
***

İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Gazi Kiraz, hastanede yaptıkları yenilikleri ve çalışmaları Sarıyer Gazetesi’ne anlattı.

***

OĞUZHAN İNCE/ SARIYER GAZETESİ

İstinye Devlet Hastanesi, 85 kişilik doktor kadrosu ve yenilenen modern cihazlarıyla her gün binlerce kişiye hizmet veriyor. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun İstanbul’da oluşturduğu iki genel sekreterlikten biri olan Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin sorumluluğundaki hastane, Başhekim Dr. Osman Gazi Kiraz tarafından modern hale getirildi.

İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Gazi Kiraz, hastanede yaptıkları yenilikleri ve çalışmaları Sarıyer Gazetesi’ne anlattı. Haber Müdürümüz Oğuzhan İnce’nin sorularını yanıtlayan Kiraz; “Buraya gelen hastalarımız en üst düzeyde sağlık hizmeti alıyor, teknolojiyi en iyi şekilde kullanıyoruz. Hastane olarak insanlarımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

istinye-devlet-hastanesi-sariyer 11 (10)

İşte İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Gazi Kiraz’ın Sarıyer Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar;

Göreve geldikten sonra İstinye Devlet Hastanesi’nde ne gibi yenilikler yaptınız?

Hastanemiz 1948 yılında yapımına başlanan 1965’te ise hizmete giren bir bina. O zamanlar dispanser olarak hizmet veriyormuş. Yani içinde bulunduğumuz bina oldukça eski bir bina. Dolayısıyla bir çok sorunla karşılaşabiliyorduk. Sorunları çözmek için, bina içinde ve demirbaşların tamamında köklü bir revizyona gittik. Binamızın tamamı elden geçti, modern bir hastane binasının nasıl olması gerekiyorsa binamız şu an o halde. Bunu son bir yılda yaptık. Özellikle acil servis tamamen yenilendi.

istinye-devlet-hastanesi-sariyer 1 (33)

Hastanenizin hekim kadrosu nasıl, hastalarınız hizmetlerden ne kadar memnun?

Hastanemizde 85 hekim var, bu hekimlerimizin 73 tanesi uzman, 12 tanesi ise pratisyen. Hekimlerimiz alanlarında bilinen isimler. Hastalar ise sadece İstinye ve Sarıyer değil, İstanbul’un her yerinden geliyor. Şehrin bir ucundan buraya tedavi olmaya gelen hastalarımız var. Gelenlerin yüzde 95’i şifa bulup dönüyor. Hastanemizden memnun ayrılıyorlar diyebilirim. Şu an hastane kapasitesinin yarı yarıya belki de daha fazla üstünde çalışıyoruz. Yoğun bir tempo var.

istinye-devlet-hastanesi-sariyer 1 (15)

Başka ilçelerden hastaların bu hastaneyi tercih etmesinin sebebi nedir sizce?

Dediğim gibi hastanenin son derece yeni olması, hekim kadromuz, hizmetteki hız önemli tabii. Hastalarımız burada üst düzey bir tıbbi hizmet alıyor. Sadece hastalarımız değil, çalışanlarımızın da memnuniyeti üst düzeyde.

Hastaneye alınan yeni cihazlar hakkında da bilgi alabilir miyiz?

Hastanemizde ‘MR, tomografi, bilgisayarlı tomografi’’ hizmetlerini son teknoloji araçlarla veriyoruz. Sadece kendi hastanemizdeki hastalarımız değil, yakın hastanelerin hastaları da bu hizmetlerden faydalanıyorlar. Yine bunlar dışındaki tüm demirbaşları da son teknoloji seviyesine çektik. Yenilenmenin dışında bir de daha önce hastanemizde bulunmayan demirbaşları da hastanemiz bünyesine aldık. Bu da demirbaş havuzumuzun genişlemesine yol açtı. Her ne kadar kapasitenin üstünde çalışıyor olsak da bu sebepten dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Bunların tamamını hastanemizin döner sermayesi ile yaptık.

istinye-devlet-hastanesi-sariyer 1 (2)

Başhekim Dr. Osman Gazi Kiraz kimdir?

1968 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te yaptıktan sonra 1992’de S.Ü. Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmet ve askerlik hizmetinden sonra Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Anestezi ve Reanimasyon ihtisasını tamamladı. Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Anestezi Kliniği İdari Sorumlusu ve Başhekim Yardımcısı, Üsküdar Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı. Çalıştığı hastanelerde Yoğun Bakım Ünitelerinin kurulmasına öncülük yapmıştır. Anestezi ve Yoğun Bakım alanlarında yayınlanmış makaleleri mevcuttur. Sağlık Hukuku, Kalite, Çalışan Güvenliği konularında sertifika programlarına katıldı. 2012’de atanmış olduğu İstinye Devlet Hastanesi’nde halen hastane yöneticisi/ başhekim olarak görev yapıyor. İngilizce bilen Kiraz, evli ve 3 çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir