GündemManşet

İETT otobüsleri yollarda kaldı, İstanbul’da hayat durdu!

kar

_ayracİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sabah saat 07.00 itibariyle yapılan kar ölçümlerinde Sarıyer’de kar kalınlığı 30 santimi buldu. Kış için gerekli önlemleri almayan Büyükşehir ve yollarda kalan İETT otobüsleri yüzünden İstanbul’da hayat adeta durdu.

_ayrac

kar30

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu sabah saat 07.00 itibariyle yapılan kar ölçümlerinde Kartal, Beykoz, Şile köylerinde kar kalınlığı 30 santimi buldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahminlerine göre, İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı yarın akşam saatlerine kadar devam edecek. Dün öğle saatlerinde başlayan ve yer yer tipi şeklinde devam eden kar yağışı sabaha kadar sürdü. İBB ekipleri ana arter ve çevre yollarda tuzlama ve küreme çalışmaları yaptı. Sabah saatlerinde çevre yollarında trafik yoğunluğu oluştu. Özellikle kar lastiği kullanmayan ve kabak lastik ile trafiğe çıkan araçlar trafiğin aksamasında etken oldu. Ana arterlerde karla mücadelede sorun yaşanmadı.

5 BİN 450 PERSONEL GÖREV YAPTI

kar13

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 5 bin 450 personel, bin 114 araç ve 142 köy traktörle 4 bin kilometre yol ağında çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Ana arter ve kavşaklara 25 kiloluk 40 bin torba tuz, 250 yere de 1 ton tuz bırakıldı. Son 24 saatte 11 bin 600 ton tuz, 235 ton solüsyon kullanıldı.

İBB tarafından yapılan açıklamada, bu sabah saat 07:00 itibariyle ölçülen kar kalınlıklarına yer verildi. Kartal, Beykoz, Şile köylerinde kar kalınlığı 20-30 santim arasında görülürken, Ümraniye, Çamlıca, Çekmeköy 20-25 santimetre, Çatalca, Büyükçekmece 18-20 santimetre, Gaziosmanpaşa, Sultançiftliği, Göktürk 15-17 santim, Bayrampaşa, Esenler, Eyüp, Sarıyer, Beşiktaş, Fatih, Kağıthane, Arnavutköy, Pendik, Tuzla’da 12-16 santimetre, Küçükçekmece, Başakşehir, Beylikdüzü, Silivri, Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir’de 10-14 santimetre, diğer semtlerde ise 3 ile 5 santim aralığında ölçüldü. Rüzgar hızı maksinin 65 km/s ölçüldü.

İETT OTOBÜSLERİ YOLLARDA KALDI

kar31

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İETT otobüslerinin yoğun kar yağışı nedeniyle sık sık bozulması ve yollarda kalması vatandaşları çileden çıkardı. Her fırsatta vatandaşlara “özel araçlarınızla trafiğe çıkmayın, toplu taşıma araçlarını kullanın” çağrısında bulunan Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri yüzünden İstanbul’da hayat adeta durdu. Sadece Hasdal Arıcılar’da 10 İETT otobüsü yollarda kaldı, lastikleri patlayan otobüsler yüzünden de çok sayıda yolcu yollarda mahsur kaldı, yolcuların bir çoğu yürüyerek ev ve iş yerlerine gitmek zorunda kaldı. Sarıyer’de de çok sayıda İETT otobüsü yollarda kaldığı için pek çok bölgede trafik kilitlendi.

kar-ali adıguzel

kar32

kar3 kar4 kar8 kar10 kar12  kar15 kar19 kar20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir