GündemManşet

İftar sofrası Kazım Karabekir Mahallesi’ndeydi

iftar1

Sarıyer Belediyesi tarafından her akşam farklı mahallelerde kurulan iftar sofrası bu akşam Kazım Karabekir Semt Evi bahçesinde vatandaşları ağırladı. Hoşgörü, beraberlik ve dayanışmanın temel simgesi olan iftar sofrasında yerlerini alan vatandaşları selamlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ‘’Niyetleriniz kabul olsun’’ dedi.

“Sofranız Bereketli Olsun”

iftar2

Gönüllerin bir olduğu Ramazan akşamında birbirlerini hiç tanımayan vatandaşlarında aynı sofrayı paylaştığı iftar yemeğine katılım oldukça yoğundu. Orta Cami İmamı Yasin Çiftçi’nin yemek duasının ardından vatandaşlar oruçlarını açarak huzur içinde yemeklerini yediler. Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Raşit Erbaş’ın teşekkür konuşması yaptığı iftar yemeğinde alkışlarla konuşmasına başlayan Başkan Genç,  ”Bu aydaki paylaşma senenin her gününde olmalıdır. Bu toplumun birlik beraberliği çok önemlidir. Bizler sizleri çok seviyoruz. Sevgi paylaştıkça çoğalır ve dertlerde paylaştıkça azalır. Sofranız bereketli olsun’’ diye konuştu.

Semt Evi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

iftar3 iftar4 iftar5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir