GündemManşet

İnternetten 18 bin lira kapora yatıran vatandaş dolandırıldı!

polis1

_ayracSarıyer’de bir kişi internet üzerinden satın almak istediği bir araç için karşı tarafa banka yoluyla tam 18 bin 700 lira kapora gönderdi. Ancak dolandırıldığını anlayıp polise başvurdu. Yakalanan şüphelinin ise tam 20 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı. Savcılık ise söz konusu kişiyi serbest bıraktı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Otomobil almak isteyen kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yakalanan ve 20 ayrı suçtan arandığı belirlenen şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sarıyer Emniyet Müdürlüğü‘ne başvuran Z.M.Ö. adlı vatandaş, internet üzerinden satışa çıkarılan bir otomobili almak için 26 Kasım’da A.P. (38) ile temas kurduğunu, banka hesabına 18 bin 700 lira kaparo yatırdığı A.P’ye bir daha ulaşamayınca dolandırıldığını fark ettiğini ve şikayetçi olduğunu bildirdi.

20 AYRI SUÇTAN ARANIYORDU

Çalışma başlatan polis ekipleri, Başakşehir‘de bir eve düzenlenen operasyonda A.P’yi yakaladı.A.P’nin, dolandırıcılıktan 15, tehditten 2, hakaretten 1, resmi belgede sahtecilikten 1, özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmekten 1 olmak üzere 20 suçtan arandığı tespit edildi.

Öte yandan, A.P’nin banka hesaplarında yapılan incelemede, 35 şüpheli işlem hareketi olduğu, çeşitli tarihlerde değişik illerden paralar yatırıldığı, başka dolandırıcılık olayına karışıp karışmadığının araştırıldığı bildirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.P, tutuksuz yargılanmak serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir