GündemManşet

İSPARK, Emirgan Korusu’nu rant korusuna çevirdi!

emirgan_korusu_15

_ayracİstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren İSPARK, Emirgan Korusu’na araçlarıyla gelen sürücülere yeni bir tarife başlattı. Buna göre koruya giren otomobil sürücüleri sadece giriş çıkış yapsalar bile tam 10 TL ödemek zorunda.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden İSPARK ( İstanbul Otopark İşletmeleri Tic. A.Ş), Sarıyer’deki en gözde korulardan Emirgan Korusu’nu adeta rant korusuna çevirdi. Yaklaşık 300 araçlık otoparka sahip Emirgan Korusu’na giren sürücüler, bundan böyle sadece giriş çıkış yada yolcu indirip çıksalar bile 10 TL ödeyecek. Öte yandan koruya giren minibüslerden giriş ücreti olarak 20 TL alınırken, otobüsler ise tam 30 TL ödemek zorunda. Motosiklet sürücüleri de 5 TL ödeyerek koruya girebilecek.

VATANDAŞLAR KAZIK TARİFEYE TEPKİLİ

Saat 06.00-22.00 arasında faaliyet gösteren İSPARK’ın yeni tarifesi ise vatandaşların tepkisini çekiyor. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emirgan Korusu’nu darphaneye çevirdi. Deli dumrul gibi her girenden 10 TL alınıyor, giriş çıkış yapan insanlardan bile bu para alınıyor. İster 1 dakika ister 2 saat olsun bu fiyat değişmiyor. Böyle saçmalık olmaz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bu rezalete el koymalı, vatandaşa yolunacak kaz muamelesi yapılmasına engel olmalı” diye konuştu.

maslak-vinc1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir