GündemManşet Altı

İstanbul Boğazı’ndan Osmanlı Döneminden Kalma Mayın Çıktı

bombe

İstanbul Rumeli Feneri açıklarında balıkçıların ağına mayın takıldı. SAT komandolarının denizden çıkardığı mayın vatandaşlara korku yaşatırken Türkiye’de büyük bir tehlike atlatmış oldu.

Sabah saatlerinde Rumeli Feneri açıklarında balıkçıların ağına Osmanlı döneminden kalma mayın takıldı. SAT komandolarının çıkardığı mayın vatandaşlara büyük korku yaşatırken Türkiye de büyük bir tehlike atlatmış oldu. Mayının 3. köprü inşaatının yakınından çıkarılmış olması da bir başka dikkat çeken nokta.

AĞLARA BALIK YERİNE MAYIN TAKILDI

Bölge halkından edinilen bilgiye göre Rumeli Feneri’nden sabah saatlerinde balık tutmak için açılan balıkçıların ağına Osmanlı döneminden kalma mayın takıldı. Büyük korku yaşayan balıkçılar hemen sahil güvenliğe haber verdiler.

MAYININ ÇEVRESİNE KİMSE YAKLAŞTIRILMADI

Bölgeye gelen SAT komandoları Osmanlı döneminden kalma mayını büyük bir titizlikle karaya çıkardı. Karaya çıkarılan mayının çevresine ise kimse yaklaştırılmadı. Mayının patlamasından korkan vatandaşlar ise büyük tedirginlik yaşadı.

“TÜRKİYE BÜYÜK BİR TEHLİKE ATLATTI”

Özellikle Rusya ile son günlerde yaşanan uçak krizinin ardından İstanbul boğazından mayın çıkması “Türkiye büyük tehlike atlattı” yorumlarına neden oldu. Öyle ki İstanbul Boğazı’ndan sık sık askeri savaş gemileri ve yabancı ülkelerin ticaret gemileri geçiyor.

1983 YILINDA 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Yaşanan bu gelişme akıllara 1983 yılını getirdi. O yıl da balıkçıların bulduğu torpido, denizden çıkarılıp üzerindeki sarı metal sökülmeye çalışılırken infilak etmiş ve 7 kişi hayatını kaybetmişti.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler