GündemManşet

İşte Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hanım’ın serveti! Beşiktaş’ı sarsacak gerçekler!

***

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, neden 5 milyon 500 bin lira kredi çekti? Itrı Sokak’ta neler oluyor? Sadece 19 gün arayla peş peşe alınan milyon dolarlık evlerin sırrı ne? Göktürk’teki tripleks villa, Mecidiyeköy’de iş yeri… Özlem Hanım’ın serveti ne kadar? Bu ve buna benzer pek çok soru… İşte Beşiktaş’ta gündemi sarsacak “servet bilmecesi”nin detaylarını, belgeleriyle açıklıyoruz!

***

bekirbatu

***

Sarıyer Gazetesi olarak komşumuz Beşiktaş’ta yaşanan olaylara kayıtsız kalmadık, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hazinedar’ın aylardır tartışılmaya devam eden mal varlıklarını sizler için araştırdık.

***

Beşiktaş’ta herkesin cevabını merakla beklediği, doğruların ve yanlışların birbirine karıştığı Hazinedar çiftinin servetlerini, tamamen sorumlu gazetecilik anlayışımız gereği araştırdık ve gerçekleri tüm BELGELERİYLE gün yüzüne çıkardık. SARIYER GAZETESİ olarak daha önce de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek‘in mal varlıklarını açıklamış, haberlerimiz ülke gündeminde uzun süre konuşulmuştu.

Bu kez de Beşiktaş’ta aylardır konuşulan ve doğruluğu merak konusu olan servet bilmecesini, Hazinedar çiftinin kişilik haklarına zarar vermeden, asla kimseyi suçlamadan ve haber dışı hiçbir özel bilgiyi paylaşmadan açıklıyoruz. Hemen belirtelim açıklayacağımız bu servet, sadece gayrimenkul yatırımlarını kapsamakta, nakit ve diğer taşınabilir malları içerme-mektedir.

İŞTE MURAT HAZİNEDAR’IN MERAK EDİLEN MAL VARLIĞI

Baba ismi Yaşar, anne ismi İlhan olan aslen Ordu Fatsa kökenli Avukat Murat Hazinedar‘ın, Türkiye sınırları içinde üzerine kayıtlı gayrimenkul sayısı sadece 4. Bu gayrimenkullerin bazıları belediye başkanı seçilmeden önce alınmışken, özellikle Beşiktaş Mecidiye Mahallesi’ndeki Itrı Sokak‘ta sadece 19 gün arayla alınan 2 adet gayrimenkul ise hayli dikkat çekiyor. Peki Itrı Sokak’taki gayrimenkuller neler ve milyon dolarlık evlerin tapu verilerinde neler mevcut?

19 GÜN ARAYLA PEŞ PEŞE İKİ GAYRİMENKUL

Beşiktaş Mecidiye Mahallesi’nde bulunan Itrı Sokak’ta; Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın tapusu sadece kendi üzerine kayıtlı olan ve aynı zamanda eşiyle de ortak olduğu birbirine bitişik 2 ayrı gayrimenkulü bulunuyor. Bu gayrimenkullerden ilki 20 Mart 2015 tarihinde tapuya kaydedildi. 42 pafta 454 ada 6 parsel üzerindeki bu arsa, 632 metrekare ve muhteşem bir boğaz manzarasına sahip. Bu gayrimenkulde Özlem Hazinedar ile Murat Hazinedar yüzde 50 ortak hissedar görülüyor. Beşiktaş Tapu Müdürlüğü kayıtlarına göre bu arazinin üzerinde hiçbir şerh yada ipotek yok.

HAZİNEDAR, YAPI VE KREDİ’DEN 5 MİLYON 500 BİN LİRA KREDİ ÇEKTİ

Ancak bu arazinin alımından sadece 19 sonra Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, bizzat kendi üzerine sürpriz bir alım gerçekleştirdi. 8 Nisan 2015 tarihinde tapuya kaydedilen işleme göre Hazinedar, eşiyle ortak olduğu gayrimenkulun hemen bitişiğindeki 7 parseli de satın alıyor. Muhteşem bir boğaz manzarası olan 454 ada 7 parseldeki arazinin büyüklüğü ise tam 577 metrekare. Başkan Murat Hazinedar, eşiyle 19 gün önce aldığı parselin hemen bitişiğindeki yeri kaçırmamak için miktarı hayli dikkat çekici bir kredi kullandı. Sarıyer Gazetesi’nin yaptığı araştırmaya göre Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, bu villayı satın almak için Yapı ve Kredi Bankası’ndan tam 5 milyon 500 bin lira kredi çekti. Bu yüzden tamamı Hazinedar’a ait olan bu gayrimenkulün üzerinde Yapı ve Kredi Bankası’nın 5.5 milyonluk şerhi var. Hazinedar çiftinin bitişik parsellerdeki gayrimenkullerinin toplam değerinin 10 milyon lira civarında olduğu tahmin ediliyor.

Yine ilk kez ve sadece Sarıyer Gazetesi’nin ortaya çıkardığı, 5.5 milyonluk kredi olayı hiç şüphesiz CHP kulislerinde ve Beşiktaş’ta uzunca bir süre konuşulacağa benziyor. CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar’ın villa satın almak için çektiği tam 5 milyon 500 bin liralık astronomik krediyi nasıl ödeyeceği ise merak konusu olacağa benziyor.

GÖKTÜRK’TE TRİPLEKS VİLLA

Beşiktaş’ın genç Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın, belediye başkanı olmadan önce avukatlık mesleğinden kazandığı paralarla satın aldığı gayrimenkuller arasında Eyüp Göktürk’teki tribleks villa da bulunuyor. Murat Hazinedar’ın, tamamı kendisine ait ünlü Kemer Country Villaları’nın hemen karşısında kalan Altıntaş Göktürk Evleri’nde 1 adet tripleks villası bulunuyor. Eyüp İlçe Tapu Müdürlüğü kayıtlarına göre 109 ada 7 parsel’de yer alan 17.908 metrekarelik alanda kurulu sitede toplam 79 adet bağımsız bölüm bulunuyor. Hazinedar’ın başkan olmadan önce 2012 yılında satın aldığı ve tapusunu bizzat kendi üzerine geçirdiği tripleks villanın bugünkü fiyatının en fazla 1 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Muhteşem havuzlu Altıntaş Göktürk Sitesi’nde pek çok ünlü ve medyatik sima da oturuyor.

MECİDİYEKÖY’DE CELİL AĞA İŞ HANI’NDA İŞ YERİ

Beşiktaş’ın serveti polemik konusu olan genç başkanının en akıllı yatırımlarından birisi de Şişli Mecidiyeköy’de satın aldığı bir iş yeri. Hazinedar’ın; Şişli Eski İlçe Emniyet Müdürlüğü binası ile D&R Trump Towers arasında kalan ünlü Celil Ağa İş Hanı’nda bir adet iş yeri -ofisi bulunuyor. Şişli İlçe Tapu Müdürlüğü kayıtlarına göre 311 pafta, 2013 ada ve 86 parselde yer alan iş hanı 2119 metrekarelik bir arazi üzerinde kurulu. Tam 60 ayrı bağımsız bölümden oluşan Celil Ağa İş Hanı’ndaki ofis, Hazinedar tarafından yıllar önce başkan seçilmeden önce alınmış.

İŞTE ÖZLEM HAZİNEDAR’IN MERAK EDİLEN SERVETİ

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın kendisiyle birlikte serveti tartışma konusu haline getirilen eşi Özlem Hanım’ın ise Türkiye sınırları içinde sadece 3 adet gayrimenkulü bulunuyor. Hasan ve Beyhan kızı Özlem Hazinedar’ın, Beşiktaş’ta eşiyle birlikte ortak olduğu gayrimenkulün dışında Ordu ve Sinop’ta 2 ayrı gayrimenkulü mevcut.

ORDU VE SİNOP’TA 2 ADET DAİRE

Özlem Hazinedar’ın, Ordu’nun Fatsa İlçesi sınırlarında bulunan Yapraklı Mahallesi‘nde bir adet dairesi bulunuyor. Fatsa İlçe Tapu Müdürlüğü verilerine göre söz konusu daire 179 ada, 1 parsel üzerinde bulunuyor. Tapu kayıtlarına göre daire; 5.189 metrekarelik bir alanda kurulan ve üzerinde 3 adet kargir binanın bulunduğu bloklarda yer alıyor. Bu bloklarda toplam 48 ayrı daire bulunuyor ve bunlardan bir adeti Özlem Hanım’ın üzerine kayıtlı.

Öte yandan Özlem Hazinedar’ın sahibi olduğu Sinop’taki daire ise Ayancık İlçesi Yalı Mahallesi‘nde yer alıyor. Sarıyer Gazetesi’nin yaptığı çok özel araştırmaya göre söz konusu daire Ayancık Tapu Müdürlüğü verilerine göre 42 pafta, 11 ada ve 8 parsel üzerinde bulunan 208 metrekarelik alanda kurulu, 5 katlı bir apartmanda yer alıyor. Özlem Hazinedar üzerine kayıtlı bu daireler ise eşi belediye başkanı olmadan yıllar önce satın alınmış.

***

İşte SARIYER GAZETESİ olarak Beşiktaş’ta aylardır tartışma konusu olan ve herkesin merak ettiği servet bilmecesine son noktayı belgeleriyle koyduk. Amacımız ne savcılık, ne de hakimlik yapmak, sadece bir gazetecilik başarısı göstererek Beşiktaş halkına ve meraklılarına merak ettikleri tüm gerçekleri belgeleriyle gösterebilmek….

Ama yine de “Itrı Sokak’ta sadece 19 gün arayla peş peşe alınan milyon dolarlık gayrimenkullerin gizemini” ve “üzerinde 5 milyon 500 bin liralık kredi borcu bulunan bir belediye başkanının bu borcu nasıl ödeyeceğini merak ediyorsanız” Sarıyer Gazetesi olarak bu konuda sizin için yapabileceğimiz hiç bir şey bulunmuyor. Beşiktaş’ı yakından takip etmeye ve gerçekleri aydınlatmaya devam edeceğiz…

ÖZEL HABERİMİZ KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ…

NOT: SARIYER GAZETESİ olarak komşu ilçelerimizin sorunlarına duyarsız kalmıyoruz. Beşiktaş’ta merak ettikleriniz ve araştırılmasını istediğiniz konuları çekinmeden bize yazabilirsiniz! Siz yazın biz belgeleriyle aydınlatalım…

bekirbatu@gmail.com                     info@sariyergazetesi.com

ekonomi-bakani-nihatzeybekci-yalisatinaldi-1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir