GündemManşet

İşte Gökçek’in merak ettiği dairenin sahibi; “SAKİN YEŞİLYURT”

bekirbatu

***

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “17. kat 87 numaralı daire kimin” diye sorduğu Buz Residans’taki “o” dairenin sahibini SARİYERGAZETESİ.COM açıklıyor. Gökçek’in, Zeynep Kılıçdaroğlu’na ait olduğunu kastettiği daire Sakin Yeşilyurt isimli bir kişiye ait ve üzerinde tam 5.6 milyonluk banka ipoteği var.

***

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Türkiye günlerdir Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve milletvekili eşi Gamze İlgezdi’nin mal varlığını konuşuyor. CHP’li vekil Gamze İlgezdi’nin Ataşehir Buz Rezidans’taki daireleri nasıl aldığı tartışılırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter hesabından aynı rezidanstaki 17. kat 87 numaralı dairenin kimin olduğunu sormuştu. Gökçek 7 Temmuz’da attığı twitte; “Bir de benden olsun… Bilin bakalım dile düşen CHP’li meşhurların Buz Rezidansı’nın on yedinci kat 87 nolu konut kimin?” diye sormuştu.

melih-gokcek111

SAKİN YEŞİLYURT’A AİT DAİREDE 5.6 MİLYONLUK İPOTEK VAR!

Melih Gökçek’in merak ettiği sorunun cevabını Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu araştırdı ve Gökçek’in bir kez daha yanlış bilgilendirildiğini ortaya çıkardı. Sarıyer Gazetesi’nin yaptığı araştırmaya göre Ataşehir’de 1928 ada 10 parsel üzerinde bulundan Buz Rezidans’taki 17. kat 87 numaralı daire SAKİN YEŞİLYURT isimli bir kişiye ait. Dairede Akbank‘ın İstanbul 9. İcra Müdürlüğü aracılığıyla koydurduğu tam 5 milyon liralık ipotek mevcut, ayrıca aynı dairede Denizbank‘ın 600 bin liralık kredi ipoteği de var. Gökçek’in merak ettiği dairenin sahibi onun ima ettiği gibi Zeynep Kılıçdaroğlu değil.

GÖKÇEK NUMARALARI KARIŞTIRDI, BALTAYI YİNE TAŞA VURDU!

Çünkü CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Avukat kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun sahibi olduğu daire Gökçek’in dediği gibi “87 numara” değil “86 numara”. 10 Temmuz 2014 yılında “satış” yoluyla el değiştiren daire Zeynep Kılıçdaroğlu tarafından parası ödenerek satın alınmış. Böylece Melih Gökçek’in “tapudaki” istihbarat kaynağının çok da sağlam olmadığı ve kendisini kıl payı yanılttığı ortaya çıktı.

SARIYER GAZETESİ OLARAK ATAŞEHİR DOSYASINI PAZARTESİ GÜNÜ TÜM BELGELERİYLE AÇIYORUZ! BUGÜNE KADAR HİÇ YAZILMAYAN GERÇEKLERİ BİZDEN ÖĞRENECEKSİNİZ! BİZİ TAKİP EDİN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir