GündemManşet Altı

Kilise bahçesine baz istasyonu kurmuşlar!

IMG_3713

Mert Cin/Özel Haber/Sarıyer Gazetesi

Sarıyer Reşitpaşa’da bulunan Boyacıköy Ortadoks Rum mezarlığına yapılan baz istasyonundan mahalle halkı şikayet ediyor. Mahalle halkının şikayetlerini gazetemize aktaran Muhtar Celal Selim ‘‘Mahalleli şikayetçi baz istasyonları radyasyon yayıyor, kilise yönetimi ile görüştüğümüzde her şey yasal avukatlarımızla görüşün denildi, biz de avukatlarla görüştük herhangi bir sonuca ulaşamadık bunun dışında Rum Patrikhanesi’ne de dilekçe yazdık bir an önce bu sorunun çözülmesini istiyoruz, mezarlığın üç köşesinde de baz istasyonu var bu baz istasyonları mahallelinin sağlığına olumsuz etki ediyor.” dedi

Peki baz istasyonu nedir? Mahalle halkı bu istasyona karşı neden tepkili?

IMG_3707

Vücudumuzdaki manyetik alanlar, doğal çevremizdeki yerkürenin manyetik alanı ile uyum içerisindedir. Baz istasyonlarının çevresinde elektromanyetik alan oluşmaktadır ve oluşan bu elektromanyetik alanın insan vücudundaki ve doğal çevredeki elektromanyetik alandan fazla olması sebebiyle mevcut uyum bozulur. Bu da, elektromanyetik kirlilik adı verilen bir tür çevre kirliliğine neden olur.

Bu elektro manyetik kirlilik insan sağlığını birinci dereceden tehdit eder, ciddi hastalıklara ve hatta ölümlere yol açar.

baz istasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir