GündemManşet

Kızlardan güzel başlangıç

halkbank

Türkiye Bayanlar 1. Voleybol Ligi’nde sezonun ilk maçında Ankara’da Başkent Spor Salonunda Halkbank’la karşılaşan Boğazın Sultanları güçlü rakibini 3-1’lik skorla mağlup ederek sezona iyi bir başlangıç yaptı. 

Maç boyunca rakibine göre daha baskın taraf olan Sarıyer Belediye Bayan Voleybol takımı maça iyi bir başlangıç yaparak ilk teknik molaya 7-8 önde girdi. İyi oyununu sürdüren Sarıyer ikinci teknik molaya da 12-16 önde girdi ve ilk seti  25-17 önde kapattı.

İkinci sete de iyi bir başlangıç yapan Sarıyer ilk teknik molaya 8-6 geride girmesine rağmen ikinci teknik molaya 15-16’lık üstünlükle girdi ve ikinci seti 25-22’lik skorla kapattı ve setlerde durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü sete de iyi başlayan Sarıyer ilk teknik molaya 8- 6 önde girdi.  İyi oyununu rakibine kabul ettiren Sarıyer ikinci teknik molaya da 11-16 önde girmesine rağmen üçüncü sette toparlanan  Halkbank seti 25-21 kazanarak setlerde durumu 2-1’e getirdi.

Dördüncü sette ilk teknik molaya 8-3 önde giren Sarıyer bu dakikadan sonra belkide rakibine en büyük farkı attı ve 13-0’lık bir seri yakaladı ve durumu 13-3’e getirdi daha sonra 15-6 öne geçmesine karşın Halkbank oyunu bırakmayarak 5-0’lık bir seri yakaladı ve durumu 11-15’e getirdi. Sarıyer teknik molaya 16-11 önde girerken Halkbank tekrar toparlanmaya çalışsa da teknik moladan iyi çıkan Sarıyer biranda durumu 19-12’ye getirdi ve işini kolaylaştırdı. Bu dakikadan sonra Halkbank’ın çabası yeterli olmadı ve Sarıyer Bayan Voleybol takımı ilk hafta maçını 25- 13’lük üstünlükle kapatarak maçı 3-1 kazandı.

Sarıyer haftaya Bahçeköy Orman Fakültesinde Fenerbahçe Grundig ile karşılaşacak 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu