GündemManşet

Kocaeli’nin kilit isimleri Sarıyer’de çok özel yemekte!

huseyin-ozdemir3

***

AKP Sarıyer Eski İlçe Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinatörü Hüseyin Özdemir ile eski iş ortağı Zorlu Yapı’nın sahibi Orhan Koçyiğit, Bilim Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kilit ismi olan Karaosmanoğlu’nun baş danışmanı Hacı Ömer Polat ile Sarıyer’de çok özel bir görüşme gerçekleştirdi.

***

Kocaeli’nin kritik isimleriyle gerçekleştiren çok özel buluşmada, hem siyaset hem de iddiaya göre ticaret konuşuldu. Zira Zorlu Yapı’nın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden hatırı sayılır miktarda ihaleler aldığı biliniyor.

***

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer çok kritik ve çok özel bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. İstanbul’un en güzel mekanlarından Rumeli Hisarı’ndaki Doğa Tepe Restoran’da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen “özel” görüşmeye katılan isimler oldukça dikkat çekici. AKP’li 4 ismin katıldığı görüşmede 7 Haziran seçim sonuçları, bundan sonra izlenecek yol haritası ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ndeki gelişmeler değerlendirildi. Görüşmedeki en ağır isim ise 3 dönem kuralına takılan Kocaeli Eski Milletvekili, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün oldu.

İŞTE YEMEKTEKİ “O” KRİTİK İSİMLER

Peki oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirilen boğaz manzaralı bu buluşmaya katılan 4 isim kim ve özellikleri neler? Bu isimlerden biri, keyfi uygulamaları yüzünden AKP’nin Sarıyer’de seçim kaybetmesinin mimarı olarak gösterilen ve 30 Mart seçimlerinden sonra jet hızıyla görevinden alınan Sarıyer Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir. Hatırlanacağı üzere siyasi kulislerde hemşehrisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in siyasi himayesinde olduğu konuşulan Özdemir, görevden alındıktan sonra AKP’li Sultangazi Belediyesi’nde Özel Kalem’de memur olarak işe alınmış, 6 aylık formalitenin tamamlanmasının ardından memuriyet hakkını kazanmasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Mahalli İdareler Koordinatörü olarak göreve başlamıştı. Görüşmeye katılan isimlerden Orhan Koçyiğit de Özdemir’in hem hemşehrisi, hem eski iş ortağı hem de Özdemir’in eski yardımcısı. Orhan Koçyiğit’in sahibi olduğu Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Zorlu Yapı’nın eski resmi ortağı olan Hüseyin Özdemir’in, yine gayri resmi olarak bu şirketle iş yaptığı kulislerde hep konuşuluyor. AKP’den iki kez milletvekili aday adayı olan Orhan Koçyiğit, ticaretteki hızlı yükselişi ve AKP’li belediyelerden aldığı milyonluk ihalelerle dikkat çekiyor. Hüseyin Özdemir ile Orhan Koçyiğit’in gayri resmi ortaklığının halen devam ettiği ve birlikte AKP’li belediyelerden milyonlarca liralık ihaleler aldıkları Sarıyer’in siyasi kulislerinde hep konuşulmaya ve siyasi çevrelerde dillendirilmeye devam ediyor…

KOCAELİ BELEDİYESİ’NİN KİLİT İSMİ ÖMER POLAT

Koçyiğit’in iş aldığı belediyelerin başında da AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yer alıyor. Masadaki dikkat çekici isimlerden birisi de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu‘nun danışmanı Ömer Polat. Kocaeli’deki yerel basına göre mal varlığıyla da tartışma konusu olan Ömer Polat, Başkan Karaosmanoğlu’nun en yakınındaki isim, öyle ki belediyenin genel sekreteri dahi ondan izin almadan işlem yapmıyor, ondan habersiz belediyede kuş uçurtulmuyor. İddiaya göre ihaleler ve tüm kararlar Danışman Ömer Polat‘tan geçiyor. Masadaki 4. isim ise 3 dönem kuralına takıldığı için meclis dışı kalan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün… Kocaeli eski milletvekili Ergün, yemek masasındaki en yetkili isim olarak dikkat çekiyor.

BELEDİYE MÜTEAHHİDİYLE SARIYER’DE ÖZEL YEMEK

Kocaeli ve Sarıyer’deki siyasi çevrelerde büyük ses getirecek bu kritik buluşmada nelerin konuşulduğu merak konusu oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı ihalelerle bilinen Sivaslı işadamı Orhan Koçyiğit ile eski ortağı ve hemşerisi Hüseyin Özdemir’in, Kocaeli’nin 2 önemli ismiyle böylesi bir buluşmada bir araya gelmesi belli ki merak konusu olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “belediyede kimse ondan habersiz bir kuruş para harcayamaz” diye bilinen kritik ismi Ömer Polat’ın, belediyeden hatırı sayılır miktarlarda ihale almasıyla bilinen bir şirketin sahipleriyle Saryer’de böylesi bir özel görüşme gerçekleştirmesi herkesin kafasını karıştırdı.

kocaeli-sariyer-yemekpsd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir