GündemKöşe YazılarıManşet

Korkmaz; “Ön seçimde sınıfta kalan dost bildiklerimiz”

erdal korkmaz-sariyer

Sarıyer siyasetinin önemli isimlerinden Hüseyin Erdal Korkmaz, CHP’deki ön seçimi ve sandıktan çıkan sonucu Sarıyer Gazetesi için değerlendirdi. İşte Erdal Korkmaz’ın yazısı;

***

Sarıyer’deki ön seçimde benim için önemli olan Sarıyerli aday adaylarının durumu ve aday adaylarının kalitesiydi. Bu seçim öncesi açıkçası bazı kuşkularım vardı. Meclis üyelikleri ve geçmişte yapılan temayüllerdeki haksız rekabet ve bazı ayak oyunları nedeniyle bende haklı olarak bazı şüpheler oluşmuştu. Sarıyer siyasetinin dışarıdan bir el marifetiyle dizayn edilme girişimlerinin ne kadar başarılı olacağı ve üyelerin buna ne kadar direnç göstereceği benim için çok önemliydi. Çünkü karşımıza geçen ve akıllıyı oynayan bazı arkadaşlarımız, aba altından sopa gösterircesine üyeleri yönlendireceklerini sandılar ve yanıldılar.

Benim düşünceme göre CHP, düşünceleri farklı da olsa ana fikirleri ve hedefleri bir olan insanların özgürce siyaset yapabilecekleri bir parti durumundadır. Kırmızı çizgilere saygı gösteren ve ortak değerlerimize bağlı olan herkes, bu çatı altında gönül rahatlığı ile buluşabilmelidir.

Ön seçimde anahtar listelerin işe yaramadığı ve siyasetin dış odaklar tarafından yönlendirilemeyeceği bir kez daha ortaya çıktı. Birileri bu süreçte kendilerine yakın insanları öne çıkarmak ve onları anahtarlara koymak istediler ancak anahtarlar kırıldı, gönül kapıları açıldı. Sadece bizim bölgemizde değil tüm İstanbul’da üyeler sanki söz birliği etmişçesine Aykut Erdoğdu ve Dursun Çicek gibi isimlere hep birlikte destek verdiler. Ben bu partinin bir emektarı olarak listeye giren herkese başarılar diliyorum. Bu süreçte Mehmet Sevigen, Şinasi Öktem, Ercan Karakaş gibi isimler kaybedenlerden olmuştur.

Kazanan ise Didem Engin, İnan Güney ve Gül Yüksel gibi isimler olmuştur. Bana göre ön seçim bu kez çok işe yaramıştır ve örgütün nabzı hakkıyla ölçülmüştür. Yüzümüze gülüp arkamızdan hesap çeviren dost bildiklerimizin tezgahları, sandıkta üyelerimizin oylarıyla bozulmuştur. Elbette bu seçimin sonuçları ve yansımaları Sarıyer’de bundan sonra çok farklı olacaktır. Bu süreçte iki yüzlülük gösteren bazı arkadaşlarımız, bundan sonraki siyasi yaşamlarında aradıkları eski dostlukları artık bulamayacaktır. Özellikle buradan ismini yazmayacağım 2 isim sınıfta kalmış ve büyük bir seçim cambazlığı yaparak bu süreçte hiçbir şekilde samimi olmadıklarını fazlasıyla göstermişlerdir.

Ben buradan Erol Aydın, Sema Hür, Ali Sönmez, Ali İhsan Özdemir, Adnan Ayber, Erdal Sarıgöl, Agop Baltayan, Nurettin Kavrazlı, Nazmi Kabiloğlu, İlke Sol hareketine, Mehmet Hançer, Mehmet Yıldız, Engin Denizhan, Engin Manav ve Sinan Yarar’a bu süreçte bana yardım ettiklerinden ve samimi davrandıklarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sonuç olarak ön seçim partimiz açısından çok güzel bir demokrasi sınavı olmuş, ancak Sarıyer’deki dost görünümlü bazı arkadaşlarımız bu sınavda sınıfta kalmışlardır.

Her şeye rağmen Cumhuriyet Halk Partisi olarak 7 Haziran’daki demokrasi mücadelemizi sandıkta hep birlikte sonuna kadar sürdürmek zorundayız. Aile içi meselelerimizle uğraşarak boş yere vakit kaybetmeden, ülkemizin geleceği için tek vücut olmak ve AKP’yi mutlaka ama mutlaka alaşağı etmek mecburiyetindeyiz.

Hepinize sevgilerimi sunuyorum…

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. BENCE KAZANAN GENÇLİK OLDU ÇOKTA GÜZEL OLDU AYRICA BAYANLARA BİZDAHA DESTEK DİYORUM

    ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler