GündemManşet

Korsan kitapçı Hacıosman Metrosu’nda yayınevi sahibine bıçak çekti

yelda-cumalioglu1

***

Destek Yayınları’nın sahibi Yelda Cumalıoğlu, metro çıkışı kendi kitabının korsanını gördü. Cumalioğlu, korsan satıcıya yaptığının yanlış olduğunu anlatmak isterken bıçakla tehdit edildi.

***

Yelda Cumalıoğlu, başına gelenleri Facebook hesabında şöyle anlattı: “Dün Hacıosman metrosu çıkışında Azra Kohen’in Çi kitabının korsan tezgahında bandrolsüz olarak satıldığını gördüm. 18 yaşından küçük bir çocuk tezgâhın başında satış yapıyordu. Çocuğa gittim ve yaptığının kanuna aykırı olduğunu, hemen tezgahını toplayıp gitmesini söyledim. Ve bu yaptıklarının hırsızlık olduğunu, bir kitabın hazırlanmasında yazandan, üretene, yayınlayana kadar yüzlerce kişinin çoluk, çocuk dahil ekmek yediğini söyledim. Ve atışmaya başladık zira korsancıların da masrafı çokmuş. O sırada arkada pusuya yatmış yaşı daha büyük olan korsancı ağzı bozuk bir şekilde geldi ve bıçak gösterdi bana. Zannetti ki korkutur kaçırırım. Bir bıçak mı sindirecek beni yıllardır bu sektörde ne manevi şiddetlere maruz kalmışım. Üzerine gidince bu seferde gelen geçenler dahil oldu tartışmaya. Bir sanatçı geldi, o da korsandan mustarip..

TARABYA KARAKOLU’NA BAŞVURDUM

Sonunda, satıcıların resmini çektim. Soluğu Tarabya karakolunda aldım ve şikayetçi oldum. Polisler derhal gittiler. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri göreceğiz… Korsan kitap okumak, satmak, üretmek, vesile olmak kul hakkına girer, o iki kuruş malından, canından, kanından katbekat çıkar…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir