GündemManşet

Kritik haftaya girildi! Sarıyer sokakları ve seçmeni seçime hazır!

sariyer-secim1 (5)

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Ve Türkiye’nin merakla beklediği en kritik haftaya girildi. Bu hafta sonu 7 Haziran’da Türkiye sandık başına gidecek. 13 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti için bu seçim adeta deyim yerindeyse ölüm kalım seçimi olacak. Çünkü HDP’nin yüzde 10’luk seçim barajını aşması durumunda AK Parti tek başına iktidar olma şansını kaybedecek, ülkeyi başka bir partiyle birlikte yönetmek durumunda kalacak. Tek başına devletin tüm kademelerinde söz sahibi olma rahatlığı tarihe karışacak, 13 yıllık sürede yaptıkları için de hesap vermek zorunda kalabilecek. Aynı zamanda başkanlık beklentisi içindeki Cumhurbaşkanı Erdoğan da HDP’nin barajı aşması halinde büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak, çünkü başkanlık hayal olarak kalacak.

SARIYER SOKAKLARI VE SEÇMENİ SEÇİME HAZIR

sariyer-secim1 (6)

İşte ülkemiz böylesi kritik bir haftaya girerken Sarıyer’de de heyecan dorukta. Sarıyer’in birçok noktasında seçim irtibat ofisi açan partiler aynı zamanda cadde ve sokakları bayraklarla donatmış durumda. Denizde, karada ve havada… Kısaca her yerde parti bayraklarını ve amblemlerini görmek mümkün. Ancak gelişi güzel ve yüksek sesle müzik çalan parti otobüsleri vatandaşların canını sıkıyor. Heyecana gelen partili şoförler, etrafa çok gürültü yaydıklarını düşünmeden Sarıyer’in tüm mahallelerinde insanları çileden çıkarmaya devam ediyor. Siyasi parti ilçe başkanlarının kendi şoförlerini ve partililerini bu konuda biraz olsun uyarlamalarında fayda var.

Sarıyer Gazetesi olarak kritik haftaya girdiğimiz şu günlerde ilçedeki tüm gelişmeleri anında sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip edin!

sariyer-secim1 (4)sariyer-secim1 (7)sariyer-secim1 (11)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir