GündemManşet

Maslak Acıbadem Hastanesi’nde gördüğü muamele 800 milyonluk ünlü iş adamı Emrulah Turanlı’yı çileden çıkardı!

maslak aci badem hastanesi

_ayrac

Türkiye’nin en zenginlerinden Taşyapı Group’un patronu ünlü iş adamı Emrullah Turanlı, Sarıyer’deki Maslak Acıbadem Hastanesi‘nde gördüğü muamele yüzünden hastaneyi topa tuttu.

***

Hastane çalışanlarının kendisiyle ilgilenmediğini, kan aldırmak isterken kolunu delik deşik ettiklerini söyleyen Turanlı; “O zaman devletin sigorta hastanesine giderim” diyerek isyan etti.

_ayrac

SÖZCÜ Gazetesi’nin haberine göre Sarıyer Maslak’taki Acı Badem Hastanesi’nde yaşanan vurdumduymazlık ünlü iş adamı Emrullah Turanlı’yı isyan ettirdi. Gazetede yer alan haber şöyle;

800 MİLYONLUK EMRULLAH TURANLI’YI ÇİLEDEN ÇIKARDILAR!

Forbes Dergisi’nin ”Türkiye’nin En Zenginleri” listesinde 800 milyon liralık şahsi servetiyle 34. sırada yer alan Taşyapı Group’un patronu Emrullah Turanlı, sağlık sorunu nedeniyle küplere bindi. Türkiye Futbol federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın sahibi olduğu Acıbadem Hastanelerini topa tuttu.

emrullah turanli3

Turanlı check-up yaptırmak için gittiği hastanede hemşirelerin aralarında sohbet edip, kendisini sedye üzerinde bekletmelerine kızarak, kolundaki serumu yere fırlattı ve hastaneyi terk etti. Maslak Acıbadem Hastanesinden şikayetçi olan Turanlı,”Bundan sonra özele değil, sigorta hastanesine giderim” dedi. Turanlı, başından geçen olayı gazetecilere şöyle anlattı:

”Ankara’da geçirdiğim ağır grip sonrası İstanbul’a dönünce 26 Aralık günü check-up için Maslak Acıbadem Hastanesi’ne gittim. Beni sedye ile endoskopi ve kolonoskopi için ameliyathaneye indirdiler. 40 dakika geçti bekliyorum. Hemşireler kendi aralarında sohbet ediyor, telefonla konuşup, gülüşüyorlar. Sabretmeye çalıştım ama bir yere kadar. Neden beni bekletiyorsunuz ? dedim. Oralı olmadılar. Ne ilgi var ne özen… Doktoru çağırın dedim, işinin olduğunu söylediler. Tepem attı, burası kahvehane mi deyip, kolumdaki serumu çıkarıp attım. Daha önce de aynı hastanede kan almak isterken kollarımı delik deşik ettiler, damarı bulamadılar. Özel hastanede böyle muamele göreceksem artık, devletin sigorta hastanesine giderim. Biz canımızı emanet ediyoruz, onlar işlerini severek yapmıyor. Kamera kayıtlarını izleyip durumu görsünler”

TURANLI KİMDİR?

İstanbul’da Mashattan, Almond Hill, Four Winds Residence ve Double Tree By Hilton gibi önemli projelerini gerçekleştiren Turanlı, çok sayıda otoyol ve baraj inşaatı da yaptı. 1963 Rize doğumlu olan Turanlı, 14 yaşında inşaat işçiliği ile mesleğe adım attı. 1980′de Tahtakale’de 40 metrekarelik züccaciye dükkanını açtı. Plastik eşya, leğen, Paşabahçe mamulleri sattı ve Anadolu’yu dolaşarak sipariş topladı.

1983′de Mehmet Emin Dumankaya ile ortak olup, inşaat sektörüne girdi. Üç yılda 36 proje tamamladı. 1985′de Taşyapı İnşaatı kurdu. Irak, Kazakistan ve Avrupa’da da şantiyeler açtı. İstanbul’da Four Winds Residence, Mashattan, Dalyan Konakları, Almond Hill, Kuriş Sitesi, Taşyapı Residence, Double Tree by Hilton, Yeşilvadi Konakları, Reşadiye Villaları, Altunizade Konakları, Trump Towers, Çimtemani Business Centre, Suadiye Kumru Yal Park, Haydarpaşa Otel, Kuşdili Projesi, Sevenhill Business Centre, Şişli Kaptanpaşa Residence, Kuleli Köşkler’i tamamladı.

SARIYER GAZETESİ’NİN NOTU: MASLAK ACI BADEM HASTANESİ’YLE İLGİLİ OLARAK GAZETEMİZE DE ÖZELLİKLE HASTALARDAN KAN ALIRKEN DAMAR BULUNAMADIĞI İÇİN KOLLARININ DELİK DEŞİK EDİLDİĞİ YÖNÜNDE CİDDİ ŞİKAYET GELİYOR. HASTANEDEKİ ŞİKAYETLERLE İLGİLİ GENİŞ ÇAPLI ARAŞTIRMAMIZ DEVAM EDİYOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir