GündemManşet

Maslak’ta 10 yıldır kaderine terk edilen vinçler ölüme davetiye çıkarıyor! 107 kişinin öldüğü vinç faciası ders olmadı mı?

maslak-vinc2 (2)

_ayrac

Sarıyer’in en işlek semtlerinden Maslak’taki Hattat Plaza’da kurulan ve 10 yıldır kaderine terk edilen vinçler adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Kabe’de 107 kişinin hayatını kaybettiği vinç faciasından bile ders almayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu rezalete yıllardır seyirci kalıyor.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Maslak’taki Hattat Plaza’nın inşaatında yaklaşık 10 yıldır kaderine terk edilen vinçler, aşırı yağış ve fırtına nedeniyle büyük tehlike arz ediyor. Ruhsat konusundaki sıkıntıları yüzünden inşaatı uzun süredir duran Hattat Plaza’nın şantiyesinde öylece bırakılan vinçler, her gün on binlerce insanın dolaştığı semtte olası bir faciaya davetiye çıkarıyor.

İSTANBUL’UN KADİR ABİSİ UYUYOR MU?

maslak-vinc2 (3)

Maslak’taki iş yerlerinde çalışan binlerce kişi ve İTÜ Metro İstasyonu’nu kullanan çok sayıda insanın birinci derecede risk taşıdığını vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı bir an önce göreve davet ediyor. Bölgenin aşırı derecede işlek bir yer olduğunu belirten vatandaşlar bu konudaki rahatsızlıklarını Sarıyer Gazetesi’ne şöyle anlattılar; “Maslak’taki 5-6 vinç yaklaşık 10 senedir öylece duruyor. Kabe’de 107 kişi vinç faciası sonucu yaşamını yitirdi. Şimdi aynı ihmal ve zihniyet Maslak’ta devam ediyor. Bu vinçlerin günün birinde insanların tepesine yıkılacağı ve çok sayıda kişinin ölebileceğini herkes biliyor. Azrail resmen ben geliyorum diye bas bas bağırıyor. İstanbul’un Kadir Abisi uyuyor mu? Bu vinçler bir an önce sökülüp kaldırılmalı. Yoksa şiddetli fırtına ve yağmur yüzünden her an devrildi devrilecek. Üstelik Büyükdere Caddesi’ni kullanan on binlerce araç sürücüsü de risk altında”

URAN OTEL’DEKİ VİNÇ KALDIRILDI

maslak-vinc2 (5)

Öte yandan SARİYERGAZETESİ.COM geçtiğimiz günlerde Hacıosman’daki Uran Otel inşaatının tepesinde yaklaşık 20 yıldır unutulan vincin tehlike saçtığını duyurmuş ve bir an önce önlem alınmasını istemişti. Haberimizden sonra harekete geçen yetkililer, yaklaşık 20 yıldır kaderine terk edilen vinci yerinden söküp kaldırıldı. Böylece binlerce kişi derin bir nefes almış oldu.

manukyan14-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler