GündemManşet

MEHMET DENİZ’DEN SAĞDUYU ÇAĞRISI! “ENERJİMİZİ BİRBİRİMİZE KARŞI DEĞİL, ORTAK SORUNLARIMIZI ÇÖZMEK İÇİN HARCAYALIM”

mehmet deniz 41 (2)

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

CHP’de 6 Aralık’ta yapılacak İlçe Başkanlığı seçimi öncesinde siyasi kulisler hareketlenmeye başladı. İlçe Başkanlığı için aday olacakları konuşulan bazı isimler dün Büyükdere’deki Fuat Paşa Otel’de Ali İhsan Özdemir’e destek açıklaması yapmıştı. Mehmet Deniz’i ancak güçlü bir ittifakla yenebileceklerini düşünen isimler, dünkü basın toplantısında mevcut ilçe yönetimini isim vermeden sert sözlerle eleştiri yağmuruna tutmuşlardı.

PARTİ İÇİ MESELELER ULU ORTA TARTIŞILMAZ

Pazar günü yapılacak kongre öncesinde Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya değerlendirmelerde bulunan CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, parti içindeki birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Parti içi meselelerin facebook sayfalarında, sosyal medyada ve basın önünde ulu orta tartışılmasının yanlış olduğunu ifade eden Mehmet Deniz şöyle konuştu; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak hepimizin ortak paydada buluşması gerekiyor. Kendi içimizdeki sorunları yine kendi içimizde konuşabilmeli ve ortak aklı kullanabilmeliyiz. Cumhuriyet Halk Partisi köklü bir partidir, hepimiz aynı ailenin bireyleriyiz. 6 Aralık’ta yapılacak ilçe kongremiz tam bir demokrasi şöleni içinde geçmelidir. Hepimize yakışan budur. Herkes gönlünden geçen istediği adaya oy verebilmeli ve 6 Aralık’tan sonra da parti içinde tek vücut olabilmeliyiz. Enerjimizi bir birimize karşı mücadele ederek değil, ortak sorunlarımıza karşı birlikte mücadele ederek harcamalıyız. Elbette geçmişte yaptığımız eksikler ve yanlışlar varsa onlardan hep birlikte dersler almasını bilmeliyiz. Ben de dahil hepimizin zaman zaman öz eleştiri yapabilmesi ve kendimizi geliştirmesi gerekiyor. 6 Aralık’taki demokrasi şöleni öncesinde kendi içimizde bizleri germek, kutuplaştırmak ve ortalığı kışkırtmak isteyenler olabilir, bunlara asla izin vermeyelim. 6 Aralık’tan sonra tüm enerjimizi AKP iktidarına karşı mücadele etmeye odaklamalıyız”

YEPYENİ BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ

6 Aralık’taki kongreden zaferle çıkacağına inandığını ifade eden Deniz, “Kongrede yepyeni bir yönetim oluşturuyoruz. Partimize emek vermiş, gönül vermiş, bilgi birikimine sahip bir ekip oluşturuyoruz. Gelecekte İl Başkanlığı ve Ankara’da Sarıyer’in daha çok temsil edileceği ve arkadaşlarımızın daha önemli görevler üstlenebileceği bir yapı oluşturmak istiyoruz. Oluşturacağımız yeni vizyonla, AKP’nin ülkeyi karanlığa götüren anlayışını ortadan kaldırmak için canla başla çalışacağız. AKP iktidarını ancak kendi içimizde birlik ve beraberlik içinde olursak yenebiliriz” diye konuştu.

Parti içindeki rekabet nedeniyle kimseye karşı asla kin ve nefret duygusu taşımadığını belirten İlçe Başkanı Mehmet Deniz, “Tüm partililerimizi ve Sarıyerliler’i Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde Pazar günü yapılacak demokrasi şölenimize davet ediyorum” diyerek herkese açık çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir