GündemManşet

MHP Eski İlçe Başkanı Erdal Çoban; “O kırmızı plaka mezarın olsun”

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

MHP ILCE BASKANI ERDAL COBAN 4

_ayrac

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul eden ve kulislerde Başbakan Yardımcısı olacağı konuşulan MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’e, partisinden sert tepki gelmeye devam ediyor. MHP Sarıyer Eski İlçe Başkanı Erdal Çoban da tepkisini isim vermeden “O kırmızı plaka mezarın olsun” diyerek gösterdi.

_ayrac

HABER MERKEZİ- SARIYER GAZETESİ

MHP’nin kurucu ismi Alparslan Türkeş’in oğlu da olan Tuğrul Türkeş, bakanlık teklifine “evet” dedikten sonra partiden ihraç istemiyle disipline sevk edildi. MHP’de teklif götürülen bir diğer isim Kenan Tanrıkulu ise, teklifi reddederek partisindeki görevinden istifa ettiğini açıkladı. MHP’li Meral Akşener de bakanlık teklifini kabul etmedi.

AKP’nin teklifini parti kararına rağmen kabul eden Tuğrul Türkeş’e ise partililerden tepki bitmek bilmiyor. Bu tepkilerden biri de MHP’nin deyenimli ismi Sarıyer Eski İlçe Başkanı Erdal Çoban‘dan geldi.

İNSANI EN ÇOK KAHREDEN DE, İHANET EDENE KÜFÜR DAHİ EDEMEMEK

MHP’nin sevilen ve etkili ismi Erdal Çoban, tepkisini şu sözlerle dile getirdi; “O kırmızı plaka mezarın olsun.. İnsanı en çok kahreden de ihanet edene küfür dahi edememek…”

Çoban ayrıca şu ifadeleri kullandı;

“Yaşım 49, kendimi bildim bileli bu davaya hizmet ediyorum. Gün geldi hakarete maruz kaldım, gün geldi görev verildi, gün geldi görevden alındım. Gün geldi en ağır iftiralara maruz kaldım, gün geldi maruz kaldığım muameleleri aileme bile anlatmakta güçlük çektim. Partim “gel” dedi, koşarak gittim, göreve hizmete. “Git” dediler, arkama bakmadan ağzımı açmadan gittim. Sustum nefsimi çukurlara attım, ama bir tek gün liderime davama ülkücüye tek söz söylemedim. Ama üzülerek görüyorum ki vekil formunu doldururken, bu partiye üye olanların vekil gösterilmeyince bu partiye ağza gelinmeyecek hakaretler eden insanlara tabanımızın sahip çıkması beni derinden yaralıyor. Peki biz ne olacağız vekil mi olduk, bakan mı olduk? Bir düşünün bu davaya yıllarını verenleri siz bu dava adamlarına haksızlık etmiyor musunuz?

ALLAH AŞKINA yapmayın genel başkan’a muhalefet edeceğim diye bunca ülkücüye haksızlık etmeyin bu omurgasız çapsız koltuk sevdalılarına sahip çıkmayın saygılarımla…”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler