GündemManşet

Milli Eğitim Bakanı’ndan öğrenciye MİT’te iş teklifi

nabi

_ayracMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sarıyer Kilyos’taki Veysel Vardal Görme Engelliler Okulu’nu ziyaret etti. Bakan Avcı, ziyaret ettiği okulda bir öğrenciye MİT’te iş teklifi etti. 

_ayrac

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dün Sarıyer Kilyos’taki Veysel Vardal Görme Engelliler Okulu’nu ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve partililerin karşıladığı Bakan Avcı, görme engelliler için hazırlanan teknoloji sınıfının açılışına katıldı. Törende konuşan Bakan Avcı, engelli vatandaşları topluma ve ülkeye kazandırmanın öncelikli görevleri arasında olduğunu söyledi.

Programda konuşan Bakan Avcı, engelli öğrencilerin okutulması adına gelecek yıllarda da teknoloji sınıfları ile beceri atölyelerinin açılmasına devam edeceklerini dile getirdi.

nabi-avci (1)

Avcı, “Engel durumu ne olursa olsun bütün öğrencilerimizin teknolojik imkanlardan yaralanabileceğine hatta bu alanda kullanıcı durumdan üretici duruma geçebileceklerine inanıyoruz. Özel nitelik taşıtan bu öğrencilerimizin hayatın içerinde yer almalarını sağlamak, başkalarına duyabilecekleri ihtiyacı en aza indirmek, onların da toplumun bütün bireyleri gibi görev almalarını, sorumluluk üstlenmeleri temin etmek hükümetimizin temel politikalarından biridir.” dedi.

‘BAKANDAN AVCI’DAN FİŞLEME YAPMA TAVSİYESİ’

Daha sonra Bakan Avcı, sınıftaki öğrencilerle görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin becerilerini yerinde inceleyen Bakan Avcı, değişik konularda bilgiler toplayan Emir Saço isimli görme engelli öğrenciye takıldı.

Avcı, öğrenciye hitaben “Seni, okul bitirince Milli İstihbarat Teşkilatına alalım. Olur mu? Orada da böyle bilgi toplarsın güzel güzel değerlendirirsin ama fişleme yok.”diye espri yaptı.

Bakan Avcı, daha sonra ziyaret ettiği bir sınıftaki öğrencilere ise işitme cihazı hediye etti. Böyle bir sınıfa kavuşmaktan memnun olduklarını dile getiren engelli öğrencilerden Caner Güneş, “Gerçekten bu şekilde kitap taramak onları istediğimiz gibi okumak çok güzel.” diye konuştu. Emre Teke simli görme engelli öğrenci de “Yani artık görme engeli çok daha kitap okuyabilecek. Daha çok bilgiye sahip olacağız. Gerçekten çok büyük bir nimet.” dedi. Yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösteren okulda 90’a yakın görmek engelli öğrenci öğrenim görüyor.

nabi-avci (2) nabi-avci (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir