GündemManşet

Muhtarlar Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya geldi

mıhtarlartoplantısı_ayrac

Sarıyer Belediyesi, İstanbul’daki mahalle muhtarlarına kahvaltı verdi. Darüşşafaka’daki Yaşar Kemal Kültür Merkezi‘nde verilen kahvaltıya başta Sarıyer muhtarları olmak üzere çok sayıda ilçeden muhtar katıldı. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı kahvaltı sonrasında Sarıyerli muhtarlara yeni bilgisayarlar dağıtıldı. 

_ayrac

HABER MERKEZİ / SARIYER GAZETESİ 

Muhtarlarla tek tek ilgilenen Belediye Başkanı Şükrü Genç katılımlarından dolayı hepsine teşekkür ederken hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

muhtarlartoplantısısariyer

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta yaptığı konuşmada muhtarlığın önemine vurgu yaparken böyle bir organizasyon düzenlediği için Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür etti. Delibalta ‘’Muhtarlık canı pahasına mahallesini tanıtmaktır, gönüllülük esasına dayanır.” diye konuştu.

Muhtarlarfederasyonubaskanı

Kadir Delibalta’dan sonra söz alan Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşmasına başlamadan önce kadın muhtarlara ‘’ Katılımlarınız sayesinde burası adeta çiçek bahçesini andırıyor’’ dedi. Belediye bünyesinde muhtarlık işleri başkanlığı oluşturduklarını kaydeden Şükrü Genç, Sarıyer Akademi’nin diğer belediyelere örnek olduğunu ve sosyal bir belediyecilik anlayışı içerisinde yaşanacak bir Sarıyer için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Genç daha sonra İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta’ya da günün anısına plaket taktim etti.

baskankonusma

Öte yandan program sonrasında Sarıyerli Muhtarlara son model birer bilgisayar hediye edildi. hediye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir