GündemManşet

NURHAYAT ŞEN’İN KALEMİNDEN… BARIŞ…

1eylul-dunya-barisi-nurhayatsen1 (2)

_ayrac

Mahzuni Şerif’im bizim memleket
Barış mübarektir barış hareket
İkilikten doğar bunca felaket
Yerde kanlar gördüm canlar birleşin…

_ayrac

Barış! Ne güzel bir kelime. Kulağa ne hoş geliyor.

Büyük Üstat Yaşar Kemal’in dediği gibi; ”Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiir barıştır.”

***

Kaç Eylül geçti ömrümüzden? Kim bilir daha kaç Eylül’ü göreceğiz! Kaç Eylül umut dolacak içimiz, kaç Eylül barışın kıyısından döneceğiz. Bırakın dünya barışını, kendi içimizde barışı sağlayamamışız. O sağcı, bu solcu, bu dindar, şu kindar diye bir de sınıflandırıyoruz bir birimizi…

***

O Alevi, bu Sünni, şu Laz, şu Kürt, bu Roman diye fişlemişiz kocaman bir ulusu. Çıkar uğruna düşman bellemişiz karşımızdakini. Kardeş kardeşe sırtını döner olmuş. En çok da sizden mi, bizden mi diye sorarız. Oysa sizden olsa ne olur, biz den olsa ne olur?

***

Bugün daha çocukluğunu yaşamadan bombaları üstlerine yağmur gibi yağdırdığımız, savaşın soğuk yüzü ile karşılaşan, fotoğraf makinesini silah zannedip korkudan tir tir titreyerek, minicik ellerini yukarı kaldıran, yüreği kuş gibi çırpınan, yalvaran gözlerle bakan o mahzun çocuklar. Acaba! Affedebilecek mi bizi!

***

Sesimizin her zaman birlik, beraberlik ve barış için yükselmesini. Barışın egemen olacağı bir ülkede, dil, din, ırk, renk gözetmeden kardeşçe bir yaşam diliyorum. Varsın her gün Eylül olsun ‘‘BARIŞ” ve ”SEVGİ” içinde geçsin HAYATINIZ.

Gününüz kutlu olsun…

1eylul-dunya-barisi-nurhayatsen1 (1)  1eylul-dunya-barisi-nurhayatsen1 (3)

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir