GündemManşet

Oğuz Gerçek, CHP Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığını açıkladı!

oguz-gercek25

_ayrac

Sarıyer’in genç siyasetçilerinden Atatürkçü Düşünce Derneği, Türk Kadınlar Birliği, İlke Sol Platformu gibi STK’larda aktif görev yürüten ve 2011 yılında CHP Sarıyer Gençlik Kolları Eğitim Sekreterliği’ni başarılı bir biçimde tamamlayan Oğuz Gerçek, Sarıyer İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

_ayrac

Oğuz Gerçek, adaylığı hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Gerçek’in açıklaması şöyle;

Sayın Partidaşlarım ve Sarıyer Kamuoyu…

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığımı açıkladığımı sizlere bildirmekten onur duyuyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin içinde bulunduğu zor siyasi durum değerlendirildiğinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin artık ideolojik temelde siyaset yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi, ülkeyi kuran kurucu felsefenin merkezidir. Bu gerçek herkesçe bilinirken görmezden gelinerek bu ilkelerden taviz verilmiştir. 2015 yılında yapılan seçimlerde görülmüştür ki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu insanüstü bir performans sergilemiş, başarılı bir liderlik ortaya koymasına karşılık örgütteki hantal ve durağan yapı nedeniyle başarılı olunamamıştır. Bu nedenle artık siyasetin yenilenmesi ve değişmesi elzem hal almıştır.

Biz gençlerin siyasi reflekslerinin anlık siyasi üretkenliği, partimizin üzerine kara bulut gibi çökmüş siyasi kabızlığı yok edecektir. Bu değişimi yapacak ise partimizin genç kadrolarıdır. Cumhuriyet Halk Partisi üyesi gençler artık tüm siyasi makam ve görevlere icazetle değil, aksine bir baskı mevcut ise başkaldırarak çıkmalıdır. Unutulmamalıdır ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin kurtuluş mücadelesine karar verdiğinde sadece 30’lu yaşlarda idi. Ülkemiz padişahlık ile yönetiliyor, egemenlik milletin değil, günün padişahının ve işgal kuvvetlerinindi. Bugün ise egemenlik tamamen külliyesinde bütün yönetim erklerini elinde bulunduran bir diktatördedir. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadar zor ve meşakkatli bir süreçten geçmiyoruz fakat görevimizin bir o kadar da zor olduğunu biliyoruz.

Artık savaşlar ya da küresel mücadeleler silahla değil, zekâ ve teknoloji ile yapılmaktadır. Günümüz teknolojisinin siyasal hayata etkileri yadsınamaz bir hal almışken, partimizin ve örgütümüzün bu teknolojiye entegrasyonu konusunda çok geride kaldığı herkesin kabulünü görmüştür. Bizim gençlik kolları yönetimimizde teknoloji bir merkez olacak ve sokağın algısal yönetimi bu yöntemle değiştirilmeye çalışılacaktır. Parti içi eğitim bizim için geçmişte ne kadar önemli ise partide aidiyet yaratmak için bugün de o kadar önemli olacaktır. Kimse şüphe etmesin ki Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları sokağı terk etmeyecek ve geçmişte olduğu gibi sokakta korkusuzca faşizme karşı mücadelesini sürdürecektir ve bu mücadeleden asla dönmeyecek, yılmayacak, vazgeçmeyecektir. İçinden yetiştirdiği yetkin ve donanımlı kadrolarla aydınlık Türkiye’yi yeniden inşa edecektir.

Son olarak diyorum ki;

“Ekilir ekin geliriz,
Ezilir un geliriz.
Bir gider bin geliriz
Bizi vurmak kurtuluş mu?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir