GündemManşet Altı

Okullardan Başkan Şükrü Genç’e teşekkür plaketi

plaket2

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilçede bulunan okullarda başlatılan “Gelecek Benim Bende Geleceğim” projesi kapsamında davet edildiği Huzur Mahallesi Süleyman Çelebi İlk ve Ortaokulu tarafından kendisine takdim edilen teşekkür plaketini aldı.

Sarıyer Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve öğrencilerin geleceğe daha iyi şartlarda hazırlanması ve sağlıklı ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için Gelecek Benim Bende Geleceğim projesi kapsamında, 44 okulun boya badana, bakım, onarım ve bahçe düzenlemelerini yaptı.  plaketsarıyer5

Okul Müdürlerinden Teşekkür

Yapılan kahvaltılı toplantıda İlkokul Müdürü Tekin Şenel ve Ortaokul Müdür Sinan Özdemir teşekkür konuşması yaptı. Müdürü Tekin Şenel; ‘’300 öğrencimiz aktif spora katılacak ve spor salonumuz aktif bir şekilde kullanıyor. Benim ideallerimden bir tanesi okulumda okuyan her öğrenci mutlaka spor veya sanatın bir dalıyla uğraşmalı. Çocukları sokaktan kurtarmanın en doğru ve sağlam yolu budur’’ diyerek destek istedi. ‘’Eğitimin Çıtasını Yükseltmek İçin Hep Birlikte Çalışacağız

Eğitim ve öğretimin aksamaması yönünde yerel yönetim olarak belediyenin tüm imkanlarını Başkan Genç’in talimatıyla okullar için kullanıldığını ifade eden Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun toplantıda konuşma yaptı. Coşkun; ‘’Burada yaptığımız ve yapacağımız tüm planlamalarda iletişim içinde olacağız. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin yaklaşık 300 öğrenciye spor yapma olanağının yeni boyut kazandırılması, Sarıyer için önemli bir meseledir bu konuda bizde Spor İşleri Müdürlüğü’müzle çalışmalar yaparak, okuldaki spor salonlarının lojistik desteğinin sağlanması adına bakım, onarım çalışmalarının yanı sıra malzeme desteği veriyoruz. Belediye tarafından spor salonunda plates dersi veriliyor. Belediye, okul, veli ve öğrenci iş birliğiyle eğitimin çıtasını yükseltmek hep birlikte çalışacağız’’ dedi.

plaketsarıyer4

‘’Yapmaya Çalışılan Eğitimde Fırsat Eşitliğini Sağlamak’’

Başkan Genç; ‘’Bu sene dokunmadığımız okul kalmadı. Eksiklerin tamamını bir anda gidermemiz mümkün değil. Okullarda yıllardan beri biriken sıkıntılar var.  Bunları en aza indirerek, çocukların bu aksaklıklardan dolayı eğitimlerinde herhangi bir olumsuz etkilenme olmasın diye çaba içindeyiz. Yapmaya çalışılan eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak. Ülkenin gerçek sahibi halkımızdır. Bu anlamda eğitimli bir toplum için, yarına yönelik çalışmalar yaparak sağlıklı, sanatıyla ve kültürüyle iç içe bir nesil yetiştirmeliyiz. Biz yaptığımız işlerden tasarruf yaparak, eğitim için kullanıyoruz” dedi.

plaketsarıyer

‘’Öğrencilerin  derslerine katkı sağlamak ve bunun yanında sosyal kültürel değerleri kavratmak adına hizmet veren SAGEM’lerinyanı sıra yeni başlayan Sarıyer Akademi var. Sınav sistemiyle seçilen 600 öğrenci Akademi’de eğitim görmeye başladı. Zaman içinde eksiklerimizi gidereceğiz. Ayrıca Olimpiyatlar için bu okulun seçilmesi sizlerin ve öğretmenlerin başarısı, sizleri kutluyorum’’.

Toplantı sonunda Süleyman Çelebil İlk ve Ortaokulu’nun Okul Aile Birliği üyeleri tarafından Başkan Genç ve ekibine okulda yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi verildi ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

plaket3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir