GündemManşet

Orhan Gencebay, Baltalimanı’ndaki evinin önünde “Dışarı çık kafana sıkacağım” diye bağıran gençleri affetti

orhan gencebay1

***

Orhan Gencebay Baltalimanı’ndaki evinin önünde bağırıp kendisini ölümle tehdit eden “Kafana sıkacağım, dışarı çık Orhan Baba” diye bağıran iki gençten şikayetçi olmadı. Gencebay gençleri affedince dava düştü.

***

Orhan Gencebay, Sarıyer Baltalimanı’ndaki boğaz manzaralı evi önünde 2 genç tarafından tehdit edildi. Olaya müdahil olan Gencebay’ın apartman görevlisi ve oğlu dayak yedi. 31 Ocak 2015’te yaşanan olayda 21 yaşındaki Uğur F. ve 22 yaşındaki Naci H. ses sanatçısı olmak istediklerini söylemek üzere Gencebay’ın evinin önüne geldi ve “Kafana sıkacağım. Dışarı çık Orhan Baba” diye bağırmaya başladı. Evin önündeki sesler üzerine dışarı çıkan apartman görevlisi iki genci uyardı ve gitmelerini söyledi. Fakat Uğur F. ve Naci H. apartman görevlisini darp etmeye başladı.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Durumu gören görevlinin oğlu da kavgaya dahil oldu ve o da iki gencin saldırısına uğradı. Olay yerine polislerin gelmesi üzerine iki genç en yakındaki polis merkezine götürüldü. Apartman görevlisi ve oğlu, iki gençten şikâyetçi oldu ve olayla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. İfadelerine başvurulan iki genç, Orhan Gencebay’ın evinin önü olduğunu bilmediklerini, yüksek sesle konuştuklarını, kimseyi ölümle tehdit etmediklerini öne sürdü.

BABA ŞİKAYETÇİ OLMADI TAKİPSİZLİK VERİLDİ

Apartman görevlisi ve oğlunun da ifadelerine başvuran savcılık, diğer tanıkların da ifadeleri üzerine “kasten yaralama” iddiasıyla dava açtı. İki gencin 3 ‘er yıla kadar hapsi istendi. Uğur F. ve Naci H.’nin Orhan Gencebay’a yönelik “Tehdit” iddiası ise ünlü sanatçı gençlerden şikayetçi olmadığını belirttiği için takipsizlikle sonuçlandırıldı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir