GündemManşet

Sadberk Hanım Müzesi’ne mükemmellik ödülü

sadberk_hanim_muzesine_mukemmellik_odulu

Dünya gezginlerinin deneyimlerini paylaşarak işletmeleri performanslarına göre değerlendirdikleri Tripadvisor Ödül Programı’nda Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi, konuk ağırlamadaki mükemmelliği ile ödüle layık görüldü.

Dünyanın her yerinden ziyaretçilerin deneyimlerini yazdığı, üyelerin oylarıyla en gözde turistik işletmelerin sıralandığı Tripadvisor.com; her sene olduğu gibi bu sene de sektörün en iyilerini seçti. Sarıyer’deki Azaryan Yalısı’nda sanatseverleri tarihin derinliklerindeki eserlerle buluşturan Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi, Tripadvisor Mükemmellik Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

1980 yılında kurulan Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi; Sadberk Koç’un kişisel koleksiyonunda yer alan geleneksel kıyafetler, işleme, tuğralı gümüş ve porselen gibi eserlerden oluşan koleksiyonun yanı sıra dönemsel sergilere de ev sahipliği yapıyor. Sadberk Hanım Müzesi Müdürü Hülya Bilgi, Sadberk Hanım Müzesi’nin Türkiye’de özel müzeciliğin ilk örneği olduğunu, müzenin geçmişten bugüne başarısındaki kritik faktörlerden en önemlisinin ‘ziyaretçi dostu’ yapısını muhafaza etmesi olduğunu vurguladı. Hülya Bilgi şöyle devam etti: “Bu ödül tamamen ziyaretçilerin değerlendirmesi ile verildiği için bizim için ayrı bir önem taşıyor. Özellikle İznik çini ve seramikleri, Osmanlı Dönemi kadın kıyafetleri ile işleme koleksiyonu niteliği bakımından dünya koleksiyonları içerisinde hatırı sayılır bir yer edinmiş olan koleksiyonumuzun Türkiye’den ve yurt dışından gördüğü ilgi bizi memnun ediyor. Tamamen çağdaş müzecilik uygulamalarını yansıtarak, müzemizi ziyaret eden herkese iyi bir deneyim yaşatmak üzere kurduğumuz sistemin de ziyaretçilerimiz tarafından onaylanması, desteklenmesi bizi cesaretlendiriyor ziyaretçilerimizle olan ilişkimizi de gözden geçirmek ve daha da yukarı seviyelere taşımamız için bizi heveslendiriyor.”

sarıyertango

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir