GündemManşet

ŞAKA GİBİ! Sarıyer Belediyesi; “Sokaklara Ayder ve Kümbet ismi verilsin” Büyükşehir; “İsme gerek yok çünkü ortada sokak yok”

sariyer-sukru-genc-kadir-topbas1

***

CHP’li Sarıyer Belediyesi; Demirciköy ve Kilyos’ta yeni açılan sokaklara Kümbet ve Ayder isimlerinin verilmesini istedi. Ancak AKP’li Büyükşehir Belediyesi söz konusu isimlere gerek olmadığına çünkü ortada isim verilecek sokak bulunmadığına karar verdi.

***

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

CHP’li Sarıyer Belediyesi ile AK Partili Büyükşehir Belediyesi arasındaki uyumsuzluk komedi gibi bir olayla bir kez daha gözler önüne serildi. İki belediye arasındaki komedi, Sarıyer’in Kilyos ve Demirciköy mahallelerinde bulunan sokaklara isim verilmesi süreciyle ortaya çıktı.

SARIYER BELEDİYESİ SOKAKLARA AYDER VE KÜMBET İSMİ VERİLSİN!

CHP’li Sarıyer Belediyesi, Demirciköy ve Kilyos’ta yeni açılan iki ayrı sokağa isim verilmesine karar verdi. Sarıyer Belediyesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne konuyla ilgili gönderilen yazıda; Demirciköy Mahallesi Demirciköy Caddesi 265 ve 266 parsel üzerinde bulunan sokağa Ayder Sokağı isminin verilmesi gerektiği ifade edildi. Sarıyer Belediyesi ayrıca Kumköy (Kilyos) Mahallesi, Kilyos Caddesi 46 parsel üzerinde bulunan sokağa da “Kümbet Sokağı” isminin verilmesini talep etti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ; “ORTADA SOKAK YOK, İSİM VERİLEMEZ”

Sarıyer Belediyesi’nin Demirciköy ve Kilyos’taki 2 sokağa “Ayder Sokağı” ve “Kümbet Sokağı” isimlerinin verilmesini istemesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Komisyonu- Kültür ve Sanat Komisyonu’nda görüşüldü. Ancak komisyon hazırladığı raporda sokaklara isim verilmesine gerek olmadığına karar verdi, gerekçe olarak da söz konusu yerlerin imar planında yol olarak görülmediği yani ortada isim verilecek bir sokak bulunmadığını kararlaştırdı.

İŞTE DEMİRCİKÖY’DEKİ AYDER SOKAĞI TALEBİNE VERİLEN YANIT

demircikoy-sariyer11

İŞTE KİLYOS’TAKİ KÜMBET SOKAĞI TALEBİNE VERİLEN YANIT

sariyer-kilyos1

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler